Wskazówki jak przygotować się do matury, jakie są wymagania rekrutacyjne uczelni, oferty uczelni publicznych i niepublicznych z regionu i z Polski - to wszystko maturzyści znajdą na Poznańskim Salonie Maturzystów. Tradycyjnie, targi odbędą się w nowoczesnym Centrum Wykładowo-Kongresowym Politechniki Poznańskiej.

Warto wiedzieć: w województwie wielkopolskim jest ponad 500 szkół ponadgimnazjalnych, w tym 201 szkół ogólnokształcących i 197 techników.

Miejsce:

Politechnika Poznańska
Centrum Wykładowo-Kongresowe
Poznań, ul. Piotrowo 2

Godz. 8:30 - 15:00, wstęp wolny!

Komisarz Poznańskiego Salonu Maturzystów: Andrzej Fornal,
22 628 58 62, 22 621 75 26 wew. 19
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Pierwsi goście pojawili się w na Poznańskim Salonie już przed ósmą i ustawili się w kolejce po „Informator dla Maturzystów 2016”. Podczas uroczystej inauguracji młodzież i nauczycieli przywitali: Zofia Hryhorowicz, dyrektor OKE w Poznaniu, Elżbieta Walkowiak – wielkopolski kurator oświaty, prof. Jacek Goc, prorektor Politechniki Poznańskiej. Prof. Goc, dziękując organizatorom Salonu, jednocześnie zaprosił wszystkich maturzystów na studia na Politechnice Poznańskiej, a maturzystki – na kolejną edycję akcji „Dziewczyny na politechniki!”.

© Salon Maturzystów Perspektywy 2015