Centrum Edukacyjno-Kongresowe Politechniki Śląskiej w Gliwicach po raz dziewiąty gościło maturzystów z województwa Śląskiego, którzy tłumnie przybyli na to wydarzenie.

Uroczystość otwarcia Śląskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2015 w Gliwicach swoją obecnością zaszczycili: Jego Magnificencja rektor Politechniki Śląskiej, prof. dr hab. inż. Andrzej Karbownik, prof. dr hab. Stanisław Kochowski, prorektor ds. studenckich i kształcenia Politechniki Śląskiej, pani Krystyna Błasiak, z-ca naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Gliwice, z ramienia Śląskiego Kuratora Oświaty, pani Jadwiga Króliczek, Dyrektor Delegatury KO w Gliwicach, pan Roman Dziedzic, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie oraz pani dr Lucyna Sadzikowska, kierownik Działu Informacji i Promocji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Otwierając Śląski Salon Maturzystów prof. Ryszard Koziołek, prorektor Uniwersytetu Śląskiego, przypomniał maturzystom, że są w bardzo ważnym momencie swojego życia – decydują o własnej przyszłości. - Matura to nie kres, to punkt zwrotny – podsumował – trzymam kciuki za świetnie zdaną maturę! Aby ułatwić uczniom klas maturalnych dokonanie dobrego wyboru, podczas Salonu w jednym miejscu będą mogli porozmawiać z przedstawicielami wielu uczelni, zapoznać się z warunkami rekrutacji, a z cyklu wykładów prowadzonych przez ekspertów OKE w Jaworznie dowiedzieć się, jakich błędów wystrzegać się na maturze.

Miejsce:

23.09

Politechnika Śląska
Centrum Edukacyjno-Kongresowe
Gliwice, ul. Konarskiego 18B

24.09

Uniwersytet Śląski
Wydział Prawa i Administracji
Katowice, ul. Bankowa 11

© Salon Maturzystów Perspektywy 2015