JHtmlBehavior::mootools not found.

Centrum Edukacyjno-Kongresowe Politechniki Śląskiej w Gliwicach po raz dziewiąty gościło maturzystów z województwa Śląskiego, którzy tłumnie przybyli na to wydarzenie.

Uroczystość otwarcia Śląskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2015 w Gliwicach swoją obecnością zaszczycili: Jego Magnificencja rektor Politechniki Śląskiej, prof. dr hab. inż. Andrzej Karbownik, prof. dr hab. Stanisław Kochowski, prorektor ds. studenckich i kształcenia Politechniki Śląskiej, pani Krystyna Błasiak, z-ca naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Gliwice, z ramienia Śląskiego Kuratora Oświaty, pani Jadwiga Króliczek, Dyrektor Delegatury KO w Gliwicach, pan Roman Dziedzic, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie oraz pani dr Lucyna Sadzikowska, kierownik Działu Informacji i Promocji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Jak co roku wykłady przygotowane przez ekspertów OKE w Jaworznie na temat egzaminów maturalnych w 2016 roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem przyszłych maturzystów. Mogli oni zdobyć lub uzupełnić swoją wiedzę na temat procedur i wymagań egzaminacyjnych z języka polskiego, matematyki, języków obcych oraz takich przedmiotów jak biologia, chemia, geografia, wos i historia. W programie spotkań pojawiły również prezentacje oferty edukacyjnej publicznych akademickich uczelni regionu, czyli Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego z Katowic.

{gallery}gliwice/2015{/gallery}

© Salon Maturzystów Perspektywy 2015