JHtmlBehavior::mootools not found.

Z rąk dobrych nauczycieli w ręce dobrych wykładowców


Ewa Zawrzykraj i Mateusz  Śliwka z klasy biologiczno-chemicznej Liceum Słowackiego w stolicy województwa świętokrzyskiego byli pierwszymi gośćmi  Kieleckiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2015, który odbył się we wtorek, 22 września na Politechnice Świętokrzyskiej.

- Cieszę się, że będę mógł zobaczyć naszą kielecką uczelnię – powiedział nam Mateusz.- Planuję studia inżynierskie – prawdopodobnie zdecyduję się na inżynierię materiałową lub na budownictwo. Uważnie przeglądam Perspektywy i wasz portal i dzięki temu jesteśmy tu dzisiaj z Ewą. Ja mam dylemat związany z wyborem kierunku i uczelni. Wiem, że będę próbowała zdawać na maturze biologię i chemię, ale co dalej? Raczej nie medycyna, bo nie czuję powołania. Liczę, że przedstawiciele uczelni z Kielc i z  innych miast podpowiedzą mi, jak najlepiej ulokować moje zainteresowania.

Kielecki Salon Maturzystów już po raz ósmy gościł na terenie Politechniki Świętokrzyskiej, uczelni
z 50-letnią tradycją, największej technicznej szkole wyższej regionu. – Gorąco namawiam na studia techniczne właśnie tu, w Kielcach. Studia inżynierskie to gwarancja dobrej przyszłości zawodowej, gwarantujemy wysoki poziom kształcenia, nowoczesne laboratoria, praktyki, które dobrze przygotują absolwentów do oczekiwań rynku pracy. – mówił podczas inauguracji Salonu prof. Stanisław Adamczak, rektor Politechniki Świętokrzyskiej.

Świętokrzyski wicekurator oświaty, Grzegorz Bień,  w swoim bardzo pozytywnym przekazie przypomniał uczniom przystępującym do matury w roku 2016-tym, jak świetnie na tle rówieśników
 z całego kraju wypadli tegoroczni maturzyści z województwa świętokrzyskiego. – Jesteśmy przekonani, że dorównacie poprzednikom pod okiem dobrych pedagogów i nauczycieli świętokrzyskich szkół.

Maturzyści z wielką uwagą wysłuchali informacji na temat majowego egzaminu, które przygotowała dla nich wicedyrektor Małgorzata Dutkiewicz-Świerzyńska oraz eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi. Padło wiele argumentów na rzecz samodzielnej pracy podczas egzaminu. – Chcemy przekonać was do uczciwej pracy nad materiałem objętym egzaminami maturalnymi, gdyż taka postawa jest w waszym interesie. Samodzielnie nabytej wiedzy nikt nikomu nie odbierze.

Salon na Politechnice Świętokrzyskiej odwiedziło ponad pięć tysięcy uczniów ostatnich klas liceów
 i techników. Niestety, nie wszystkim udało się odebrać publikację cieszącą się wielką popularnością – Informator dla Maturzystów 2016. Zawiedzionych zapraszamy na Perspektywy.pl – już wkrótce poradzimy, jak zdobyć publikację lub zawarte w niej informacje.

{gallery}kielce/2015{/gallery}

© Salon Maturzystów Perspektywy 2015