W auli Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego wystartował 15 września Lubelski Salon Maturzystów Perspektywy 2015. Dwudniowe wydarzenie już od ósmej rano gromadziło całe klasy ze szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego, przychodzili także „indywidualiści”, którzy na własną rękę postanowili dowiedzieć się jak najwięcej o przyszłorocznej maturze i odpowiednich dla siebie studiach.

To ważny moment - wiemy, jak trudno w wieku 18-19 lat podejmować ważne życiowe decyzje – przywitał młodzież prof. Krzysztof Gołacki, prorektor uczelni. – Namawiamy was do wykorzystania salonowej wizyty do zdobycia informacji o maturze i studiach, a podczas nauki w szkole i na uczelni do ”wyciśnięcia” z tego etapu edukacji wszystkiego, co wartościowe.

Młodzież z całego województwa co roku tłumnie odwiedza Lubelski Salon Maturzystów, gdzie największym zainteresowaniem cieszą się wykłady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie – szczególnie te dotyczące matematyki, języka polskiego i języków obcych. W tym roku również liczymy na dużą frekwencję, a uczelnia-gospodarz lubelskiego salonu - Uniwersytet Przyrodniczy, jak co roku chętnie otwiera dla maturzystów swoje nowoczesne Centrum Kongresowe przy ul. Akademickiej.

Warto wiedzieć: w województwie lubelskim jest ponad 400 szkół ponadgimnazjalnych, w tym 174 szkoły ogólnokształcące i 160 techników.

Miejsce:

Uniwersytet Przyrodniczy, Centrum Kongresowe
Lublin, ul. Akademicka 15

Wtorek 15 września - godz. 9:00 - 15:00,
Środa 16 września - godz. 8:30 - 15:00,

wstęp wolny!

Komisarz Lubelskiego Salonu Maturzystów: Andrzej Fornal,
22 628 58 62, 22 621 75 26 wew. 19

© Salon Maturzystów Perspektywy 2015