Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Uniwersytet Jagielloński
Auditorium Maximum
Kraków, ul. Krupnicza 35

Kiedy odbędzie się salon?

26-27 września, wstęp wolny
godziny otwarcia: 9:00-15:00


Ostatni tydzień „Salonu Maturzystów”: spotkania na „ Jagiellonce”

Na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie już po raz dziesiąty rozpoczął się Krakowski Salon Maturzystów Perspektywy 2016. Szeroka oferta uczelni wyższych oraz prezentacje Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej dotyczące zasad egzaminów maturalnych cieszą się dużą popularnością wśród odwiedzających Salon.

Krakowski Salon Maturzystów został uroczyście otwarty przez prof. dr hab. med. Wojciecha Nowaka, rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, Waldemara Siwińskiego, prezesa zarządu Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, Lecha Gawryłowa, dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie oraz Karolinę Lipę - Michalec, przedstawiciela Santander Universidades, Banku Zachodniego WBK.

Maturzyści mają możliwość zapoznania się z różnorodnymi kierunkami studiów, warunkami przyjęć na uczelnie, czy nawet z ofertą uczelni zagranicznych. Uczniom, zwłaszcza tym, którzy jeszcze nie podjęli decyzji o wyborze kierunku czy szkoły wyższej, dużą pomocą służy „Informator dla Maturzystów 2017”. 

Podczas Salonu odbywa się w aulach UJ szereg prezentacji, które pomogą uczniom klas maturalnych przygotować się do egzaminu. Duża w tym zasługa przedstawicieli Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej omawiających m.in. zasady egzaminów z przedmiotów maturalnych – j. polskiego, matematyki, chemii, historii, biologii, geografii, fizyki, wiedzy o społeczeństwie czy j. obcego. 

W trakcie spotkań uczniowie mogą również uzyskać porady, w jaki sposób uzyskać najlepsze wyniki z matury, jak się do niej - z sukcesem - przygotować, jak dokonać właściwego wyboru szkoły wyższej, a nawet jak wykorzystać nowoczesne narzędzia reklamowe i social media, aby dobrze wypaść na maturze ustnej. Dodatkowo maturzyści mają szansę zapoznać się ze szczegółową ofertą edukacyjną szkół wyższych, w tym uczelni zagranicznych.

Jutro kolejny dzień Krakowskiego Salonu Maturzystów. Nie zapomnijcie przyjść tu z potwierdzeniem wypełnienia Ankiety Maturzysty, aby odebrać swój gratisowy „Informator dla Maturzystów 2017” – szlagier wśród wszystkich kandydatów na studia!

Galeria zdjęć

Fot. Warszawska Szkoła Reklamy

 

Komisarz salonu

Anna Szkutnik
tel. 22 621 75 26 wew. 34
a.szkutnik@perspektywy.pl

Dla wystawców

Patronaty