Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Najważniejsza jest pasja

28 września Politechnika Łódzka powitała gości Łódzkiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2015. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna przygotowała dla gości Salonu prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2016 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, chemii, historii i wiedzy o społeczeństwie. Do dyspozycji maturzystów stawiły się uczelnie i wydawcy z całej Polski, możliwe były indywidualne konsultacje z doradcami zawodowymi.

- Wiemy, co teraz czujecie –  wielki strach i wielkie emocje. Po latach zamienią się one jednak w fantastyczne wspomnienia. Aby tak się stało, zadbajcie o bardzo dobre przygotowanie się do matury i do przyszłych wyborów: zawodu, studiów.Danuta Zakrzewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi przedstawiła założenia egzaminu na rok 2016, apelując o uważne i rzetelne potraktowanie tego najważniejszego w życiu maturzystów sprawdzianu przygotowania do podjęcia dalszej nauki.

Profesor Sławomir Wiak, prorektor ds. dydaktyki Politechniki Łódzkiej zachęcał młodzież do studiów właśnie w Łodzi, podkreślając walory publicznych uczelni stolicy województwa, w tym atuty Politechniki: najnowsze i planowane inwestycje Politechniki, takie jak m. in. ultranowoczesne Centrum Technologii Informatycznych, czy szykowane na 2017 rok Centrum Sportu Akademickiego z olimpijskią pływalnią. – Zapewniam o wyjątkowym zainteresowaniu inwestorów łódzkich dobrze przygotowaną kadrą wykształconych i kreatywnych absolwentów. Pamiętajcie, że o waszej przyszłości zadecyduje pasja. My postaramy się, aby spotkała się ona z pasją uczelni w kształceniu dla przyszłości – mówił prof. Wiak.

Także prorektor Uniwersytetu Łódzkiego, prof. Jarosław Płuciennik akcentował wysoki poziom kształcenia publicznych uczelni regionu, zapewniając, że wyższe wykształcenie jest i będzie w cenie w najbliższych latach, a uczelnie takie jak Uniwersytet Łódzki mieszczą się w czołówkach edukacyjnych, w tym światowych, rankingów.

- Młodzi w Łodzi, program partnerski naszego miasta oraz trzech uczelni: Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej i Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego daje młodzieży akademickiej wiele cennych przywilejówMagdalena Jażdżyńska z Urzędu Miasta wymieniła najważniejsze z nich: bezpłatne szkolenia, bogaty program stypendialny, karty rabatowe dla łódzkich studentów, inspirujący konkurs „Mam pomysł na biznes”, z wielkimi profitami dla startujących biznesmenów.

Anna Szkutnik, koordynator Łódzkiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2015, zapraszając uczniów do aktywnej obecności na tych wyjątkowych targach dzieliła się refleksjami doświadczonych „post maturzystów”: - Nie kierujcie się modą ani fałszywymi obietnicami. Najlepszą podpowiedź o przyszłym zawodzie i studiach znajdziecie we własnych marzeniach. Eksperci OKE w Łodzi, przedstawiciele uczelni z całej Polski, psychologowie i doradcy zawodowi są tu, abyście mogli przekuć swoje marzenia w strategie zawodowej kariery.

Pierwszy dzień Łódzkiego Salonu Maturzystów zgromadził około 5 tys. gości. Z rejestracji na spotkania wynika podobne zainteresowanie terminem wtorkowym.

Uniwerystet Medyczny w Łodzi

Tak było na łódzkim Salonie w 2015 r.

Gdzie nas znajdziesz?

Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Centrum Dydaktyczne
Łódź, ul. Pomorska 251

Godziny otwarcia: 9-15, wstęp wolny

Zapisy na poszczególne części programu - rejestracja od 22 sierpnia br.

Komisarz salonu

Anna Szkutnik
tel. 22 621 75 26 wew. 34
a.szkutnik@perspektywy.pl

Dla wystawców

Ogólnopolski Komitet Honorowy

Anna Zalewska

Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej

Jan Szmidt

prof. dr hab. inż.
Jan Szmidt

Przewodniczący-Elekt Konferencji Rektorów Akademickich Szkól Polskich

Waldemar Tłokiński

prof. dr hab.
Waldemar Tłokiński

Przewodniczący Konferencji Rektorów Zawodowych Szkół Polskich