Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Centrum Dydaktyczne - Łódź, ul. Pomorska 251

Kiedy odbędzie się salon?

6-7 września, wstęp wolny
godziny otwarcia: 9:00-15:00


Łódzki Salon Maturzystów już za nami

- Byłam wczoraj z klasą a dzisiaj przyjechałam jeszcze raz, już sama - mówi Ada z liceum w Piotrkowie Trybunalskim. - Wczoraj byłam na wykładach OKE z matematyki, polskiego i biologii.Wybieram się na medycynę albo...na marketing. Dzisiaj postanowiłam odpytać SGH i Uniwersytet Łódzku o ten alternatywny wybór. Jest też spotkanie na temat pracy dla ludzi reklamy....

Dla maturzystów z łódzkiego przygotowaliśmy 57 spotkań, mieli okazję spotkać się z uczelniami z całej Polski. - To był niezwykły Salon  - twierdzą goście, gospodarze i eksperci. Do zobaczenia za rok!

Czytaj więcej...

10. kampania Salon Maturzystów Perspektywy rozpoczęła się w Łodzi

Jak co roku we wrześniu, tłumy maturzystów z województwa łódzkiego zjawiły się na Łódzkim Salonie Maturzystów Perspektywy 2016, który tym razem odbywa się w pięknych obiektach Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Maturzystów przywitali: JM Rektor UMed. prof. Radzislaw Kordek - Przewodniczący Komitetu Honorowego Salonu i Waldemar Siwiński - prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, a także wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela, Łódzki Kurator Oświaty Grzegorz Wierzchowski i dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi Danuta Zakrzewska. Bank Zachodni WBK - Santander Universidades, Partnera X Jubileuszowego Salonu Maturzystów Perspektywy 2016 reprezentowała Alina Banaś - dyrektor Biura Rozwoju Placówek Santander Universidades.

Czytaj więcej...

Najważniejsza jest pasja

Salon Maturzystów w Łodzi otwiera X, Jubileuszową edycję tych specyficznych targów. Przyniesie informacje o maturze w 2017 roku - czy już będzie inna? Jak przygotować się do najważniejszego w życiu egzaminu? Eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej rozwieją wszelkie w tej sprawie wątpliwości. Eksperci rynku pracy oraz pracownicy uczelni i studenci podpowiedzą, jakie wybrać studia. Jakie kryteria powinien wziąć pod uwagę uczeń? Co ma do zaproponowania miasto i województwo?

Czytaj więcej...

Wystartował Łódzki Salon Maturzystów 2016

W maju 2017 do matury przystąpi prawie 290 tysięcy uczniów ostatnich klas liceów i techników. To właśnie dla nich został przygotowany Salon Maturzystów Perspektywy 2016, który odbędzie się w dniach 6-30 września w 16 największych ośrodkach akademickich. Ogólnopolska inauguracja odbędzie się 6 września na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Maturzyści muszą do 30 września złożyć wstępną deklarację odnośnie przedmiotów dodatkowych, które chcą zdawać na maturze 2017. Decyzje te zależą od przedmiotów uwzględnianych przez uczelnie. Stąd termin Salonu, którego głównym celem jest doprowadzenie do „spotkania” matury ze studiami. Podczas wykładów ekspertów OKE młodzież dowiaduje się – z najlepszego źródła – jak będzie wyglądać egzamin maturalny - poznaje wymagania maturalne, sposób oceniania prac i procedury egzaminacyjne.

Czytaj więcej...

Komisarz salonu

Anna Szkutnik
tel. 22 621 75 26 wew. 34
a.szkutnik@perspektywy.pl

Dla wystawców

Patronaty