Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Politechnika Opolska
Pawilon łącznik, ul. Mikołajczyka 16, Opole

Kiedy odbędzie się salon?

30 września, wstęp wolny
godziny otwarcia: 9:00-15:00


Już od 10 lat w Opolu – jubileuszowy Salon Maturzystów na Politechnice

Ostatnia odsłona tegorocznej ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Perspektyw odbyła się w „Łączniku” Politechniki Opolskiej. To tutaj maturzyści z województwa opolskiego mogli wysłuchać wykładów ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu oraz zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół wyższych odwiedzając ich stoiska.

Podczas uroczystej inauguracji gości Salonu powitali prof. Krzysztof Malik – Prorektor ds. Studenckich i Inwestycji Politechniki Opolskiej oraz Wojewoda Opolski Adrian Czubak, który w swoim wystąpieniu zachęcał młodzież do podjęcia studiów na opolskich uczelniach – Opole to świetne miejsce do nauki, studiów, pracy i rodzinnego życia. Warto pozostać tutaj i wspierać rozwój, który wspólnie możemy przyspieszać i wypracowywać. Część oficjalną wydarzenia zakończył wykład dyrektora OKE Wojciecha Małeckiego pt. Wszystko o Maturze.

Podobnie jak w latach ubiegłych, w inauguracji pomagał sympatyczny humanoidalny robot NAO o imieniu PI.

W tegorocznym salonie wzięło udział ponad 4000 maturzystów z Opola i województwa opolskiego. Jak co roku zarówno wykłady ekspertów, jak i stoiska uczelni cieszyły się ogromnym zainteresowaniem maturzystów.

Opolski salon jest zarazem zakończeniem tegorocznej kampanii, jak i rozpoczęciem przygotowań do przyszłorocznych Salonów.

Do zobaczenia za rok!

Galeria zdjęć

fot. S.Dubiel/Politechnika Opolska

Komisarz salonu

Bartek Więckowski
tel. 22 621 75 26
b.wieckowski@perspektywy.pl

Dla wystawców

Patronaty