Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Politechnika Śląska
Centrum Edukacyjno-Kongresowe
ul. Konarskiego 18b, Gliwice

Kiedy odbędzie się salon?

11 września
godz. 8.30-15.00
wstęp wolny


Wszystko o maturze, studiach i przyszłości

W województwie śląskim do matury 2018 może przystąpić (po raz pierwszy) 30 487 osób, w tym 16 697 absolwentów liceów ogólnokształcących i 13 790 absolwentów techników.

To dla nich przede wszystkim, ale także dla ich młodszych kolegów poważnie planujących swoją edukację, oraz dla maturalnych „poprawkowiczów”, Fundacja Edukacyjna Perspektywy przygotowała kolejną edycję Śląskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2017.

Jak przygotować się do matury, żeby zdać ją jak najlepiej? Co i gdzie studiować? Czym kierować się przy wyborze dalszej drogi kształcenia? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać 11 września podczas Salonu Maturzystów Perspektywy 2017 w Gliwicach, na terenie Politechniki Śląskiej, a 12 września w Katowicach, w murach Uniwersytetu Śląskiego.

Śląski Salon jest częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, w ramach której od 7 do 29 września odbywa się 16 salonów w największych ośrodkach akademickich naszego kraju. Rok temu w Salonie Maturzystów Perspektywy uczestniczyło blisko 127 tysięcy młodych ludzi, a także ich nauczyciele, dyrektorzy szkół i doradcy zawodowi. Salony w Gliwicach i Katowicach odwiedziło w ubiegłym roku ponad 11 tysięcy maturzystów.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie przygotowała dla gości Salonu prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2018 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, chemii, historii i wiedzy o społeczeństwie. Na przyszłych kandydatów na studia oczekiwać będą we wtorek uczelnie ze Śląska, ale także z Krakowa, Wrocławia, Rzeszowa, Warszawy.

Wstęp na Salon jest wolny, każdy z uczniów wypełniających ankietę maturzysty będzie miał szansę odbioru gratisowego egzemplarza „Informatora dla Maturzystów 2018”.

Śląski Salon Maturzystów 2016 - Gliwice

Śląski Salon Maturzystów Perspektywy 2016 został uroczyście otwarty! W gościnnych murach Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach gości Salonu powitał gospodarz – prof. zw. dr hab. Andrzej Naras, prorektor ds. badań naukowych Uniwersytetu Śląskiego oraz dr hab. inż. Tomasz Trawiński, prorektor ds. studenckich i kształcenia Politechniki Śląskiej. Na uroczystości otwarcia obecni byli także: prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta, prorektor ds. rozwoju i promocji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, pan Andrzej Folwaczny, wicedyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie, pani Monika Bejma, menadżer Santander oraz pan Andrzej Wyszyński, przedstawiciel Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Drugiego dnia Salon odbył się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej, gdzie młodych ludzi, którzy równie licznie przybyli do Gliwic, serdecznie powitał prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki oraz dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Jak co roku Salon w Katowicach i Gliwicach odwiedziły tysiące młodych ludzi, którzy przyszli tu posłuchać wykładów organizowanych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Jaworzna na temat egzaminów maturalnych z matematyki, języka polskiego, języków obcych, historii, wos-u, czy geografii. Swoją ofertę zaprezentowały także publiczne uczelnie regionu, porady na temat matury z matematyki oraz języka angielskiego przekazali eksperci maturalni, ProfiMatura, a sposoby na sukces na maturze ustnej zdradzili przedstawiciele Warszawskiej Szkoły Reklamy. Zapraszamy za rok!

Realizacja: Warszawska Szkoła Reklamy

Galeria zdjęć

Fot. Warszawska Szkoła Reklamy

Komisarz salonu

Andrzej Wyszyński
tel. 22 621 75 26
a.wyszynski@perspektywy.pl

Komitet Honorowy

prof. Przemysław Jałowiecki
Przewodniczący Konferencji Rektorów Uczelni Śląskich
Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Przewodniczący Komitetu Honorowego

prof. Andrzej Kowalczyk
Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

prof. Arkadiusz Mężyk
Rektor Politechniki Śląskiej

Jarosław Wieczorek
Wojewoda Śląski

Wojciech Saługa
Marszałek Województwa Śląskiego

Marcin Krupa
Prezydent Miasta Katowice

Zygmunt Frankiewicz
Prezydent Miasta Gliwice

Robert Wanic
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie

Urszula Bauer
Śląski Kurator Oświaty