Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Politechnika Świętokrzyska
Rektorat i Biblioteka Główna
Kielce, Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7

Kiedy odbędzie się salon?

12 września,
godz. 8.30 - 15.00
wstęp wolny


Kielecki Salon Maturzystów Perspektywy 2017

Katarzyna Prędke,  maturzystka z najlepszego liceum województwa świętokrzyskiego w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2017 - Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jadwigi Królowej oraz Wojciech Prażuch z Technikum Leśnego w Zagnańsku reprezentowali kolegów w 10. edycji Kieleckiego Salonu Maturzystów  goszczącego we wtorek 12 bm. w murach Politechniki Świętokrzyskiej. To im, obok gospodarzy uczelni i regionu, obok dyrekcji Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi i Kazimierza Mądzika, świętokrzyskiego kuratora oświaty, przypadł w udziale zaszczyt otworzenia wydarzenia, pomocnego w ułożeniu strategii maturalnej.

Profesor Wiesław  Trąmpczyński, rektor Politechniki Świętokrzyskiej, przewodniczący Komitetu Honorowego Kieleckiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2017 oraz profesor Jacek Semaniak, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, zaprezentowali zgromadzonym oferty swoich uczelni, przedstawiając ich nowoczesny potencjał naukowy, ale także pokazując walory socjalne kieleckich publicznych szkół wyższych. Wybór Politechniki Świętokrzyskiej czy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, uczelni współpracujących ze sobą, doinwestowanych, nowoczesnych, to, przekonywali, dobra decyzja w drodze do zawodowej kariery.

Najważniejsze spotkania, zwłaszcza te dotyczące przyszłorocznej matury, rozpoczęte wykładem o jej założeniach prowadzonym przez Danutę Zakrzewską, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, a także te na temat obowiązkowych i szczególnie popularnych przedmiotów dodatkowych zgromadziły kilka tysięcy uczestników. - To absolutnie rekordowa frekwencja na przestrzeni ostatnich lat - twierdzili zgodnie nauczyciele z regionu, wystawcy i gospodarze kieleckiego spotkania.

W pięknym gmachu Biblioteki-Rektoratu Politechniki Świętokrzyskiej, w jednym z jej budynków dydaktycznych, wreszcie w holu głównej auli wykładowej uczestnicy targów spotykali przedstawicieli uczelni z Kielc, Łodzi, Warszawy, Krakowa, a nawet - zgromadzoną specjalnie na tę okazję - wspólną reprezentację uczelni lubelskich.

- Z jakim przesłaniem, z jaką myślą stąd wyjeżdżasz?– zapytałam Kasię Wójcik z liceum w Starachowicach. – Wiem po dzisiejszych spotkaniach, że więcej jest ścieżek, którymi teoretycznie mogę pójść po maturze. Uczelnie mają tyle do zaoferowania…! Muszę jednak więcej wymagać od siebie samej i postawić sobie wysoko i samodzielnie maturalną poprzeczkę, bo nie darują sobie, że zmarnowałam szansę, nie starając się o dobre wyniki podczas majowych egzaminów.

Fot. WSR

Gdzie nas znajdziesz?

Politechnika Świętokrzyska
Rektorat i Biblioteka Główna
Kielce, al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7

godz. 8.30-15.00

Kontakt

Magda Rulska - Komisarz Salonu
tel. 22 628 58 62 w.13
m.rulska@perspektywy.pl
Włodzimierz Wojcieszak
tel. 22 628 58 62 w.41
w.wojcieszak@perspektywy.pl

Komitet Honorowy

prof. Wiesław Trąmpczyński

prof. Wiesław Trąmpczyński
Rektor Politechniki Świętokrzyskiej
Przewodniczący Komitetu Honorowego

Agata Wojtyszek

Agata Wojtyszek
Wojewoda
Świętokrzyski

Adam Jarubas

Adam Jarubas
Marszałek Województwa Świętokrzyskiego

Andrzej Sygut

Andrzej Sygut
Wiceprezydent
Kielc

Danuta Zakrzewska

Danuta Zakrzewska
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi

Kazimierz Mądzik

Kazimierz Mądzik
Świętokrzyski
Kurator Oświaty