Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Politechnika Świętokrzyska
Rektorat i Biblioteka Główna
Kielce, Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7

Kiedy odbędzie się salon?

12 września,
godz. 8.30 - 15
wstęp wolny


Wszystko o maturze, studiach i przyszłości

Jak przygotować się do matury, żeby zdać ją jak najlepiej? Co i gdzie studiować? Czym kierować się przy wyborze dalszej drogi kształcenia? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać 12 września podczas Kieleckiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2017, który już po raz 10. odbędzie się na Politechnice Świętokrzyskiej.

Kielecki Salon jest częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, w ramach której od 7 do 29 września odbywa się 16 salonów w największych ośrodkach akademickich naszego kraju. Rok temu w Salonie Maturzystów Perspektywy uczestniczyło blisko 127 tysięcy młodych ludzi, a także ich nauczyciele, dyrektorzy szkół i doradcy zawodowi. Salon Kielecki odwiedziło w ubiegłym roku ponad 7 tysięcy maturzystów.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi przygotowała dla gości Salonu prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2016 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, chemii, historii i wiedzy czterech społeczeństwie. Na przyszłych kandydatów na studia oczekiwać będą we wtorek uczelnie z Kielc, Warszawy, Krakowa, Łodzi.

Wstęp na Salon jest wolny, każdy z uczniów wypełniających ankietę maturzysty będzie miał szansę odbioru gratisowego egzemplarza „Informatora dla Maturzystów 2018”.  

Kielecki Salon Maturzystów 2016

Karolina Garbas i Patryk Gołuch dokonali ostatniego cięcia szarfy-  symbolicznie otwierając Kielecki Salon Perspektyw na Politechnice Świętokrzyskiej.

To uczniowie ostatnich klas najlepszych szkół województwa w Rankingu Perspektyw 2016. Karolina uczy się w LO Sióstr Nazaretanek im. Jadwigi Królowej, Patryk w Technikum Leśnym w Zagnańsku.

Goście honorowi wydarzenia - prof. Wiesław Trąmpczyński, rektor Politechniki w Kielcach oraz prof. Jacek Semaniak, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowsiego w Kielcach przedstawili licznie zgromadzonym swoje uczelnie. Świętokrzyski kurator Oświaty, Kazimierz Mądzik, życzył zgromadzonym determinacji w maturalnym roku i mądrych decyzji. O maturze 2017 opowiedziała Danuta Zakrzewska z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi.

- Życzę Wam, abyście byli kreatorami przyszłości. Taki priorytet pomaga w podejmowaniu dzisiejszych decyzji - powiedział w podsumowaniu spotkania prof. Artur Maciąg, prorektor Politechniki Swiętokrzyskiej.

Produkcja: Warszawska Szkoła Reklamy

Galeria zdjęć

fot. Warszawska Szkoła Reklamy

Komisarz salonu

Magda Rulska
tel. 22 621 75 26
tel. kom. 601 88 76 50
m.rulska@perspektywy.pl