Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Uniwersytet Jagielloński
Auditorium Maximum
Kraków, ul. Krupnicza 33

Kiedy odbędzie się salon?

26-27 września
godz. 9.00 – 15.00
wstęp wolny


Maturzyści tłumnie na Jagiellonce

Już po raz dwunasty Krakowski Salon Maturzystów odbywa się na Uniwersytecie Jagiellońskim.  To doskonała okazja dla uczniów klas maturalnych, by uzyskać niezbędne informacje na temat oferty szkół wyższych zarówno polskich, jak i zagranicznych. Jednocześnie mogą oni uczestniczyć w wykładach eksperckich dotyczących zasad egzaminów.

„Nie bójcie się wyzwań!” tymi słowami przywitał maturzystów prof. dr hab. med. Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego podczas uroczystej inauguracji Salonu. „Jesteśmy w Europie, ale musimy być w niej obecni mocniej. Tak, aby „Study in Poland” stało się rzeczywistością. Europa i świat stoi przed wami otworem. Wykorzystajcie ten fakt.”, powiedział. 

O znaczeniu  Salonu dla Maturzystów mówił w swoim wystąpieniu Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”:  „Salon to miejsce, gdzie matura spotyka się ze studiami. To ten magiczny moment, który pomaga w wyborze studiów”. Dodał również, że polscy studenci nie muszą wyjeżdżać za granicę, by studiować po angielsku, albowiem uczelnie mają szeroką ofertę kierunków prowadzonych w tym języku.

Obecna na uroczystym otwarciu Halina Cimer, małopolska wicekurator oświaty podkreśliła: „Wykorzystanie waszego potencjału jest ważne dla rozwoju Małopolski”.  W inauguracji udział wzięli także prof. dr hab. Inż. Wojciech Łużny, prorektor ds. kształcenia Akademii Górniczo-Hutniczej,  prof. dr hab. Bogusław Skowronek, prorektor ds. kształcenia Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej oraz Lech Gawryłow, dyrektor OKE w Krakowie.

Jak przygotować się do  egzaminów? Jak uzyskać dobry wynik? Jak odnieść końcowy sukces?  Na te pytania maturzyści mogą uzyskać odpowiedź podczas spotkań z ekspertami OKE, którzy doradzą, jak dobrze zdać egzamin m.in. z takich przedmiotów, jak matematyka, fizyka,  geografia, biologia, j. polski, historia, wiedza o społeczeństwie.  Bardzo przydatne są także spotkania z dyrektorami szkół licealnych i techników. W dobie nowoczesnych technologii warto skorzystać także ze wskazówek, w jaki sposób użyć narzędzi marketingowych, by osiągnąć dobre rezultaty na maturze i jak zdobyć wymarzoną pracę. Dlatego specjaliści od reklamy i rynku pracy podpowiedzą, jakie działania należy podjąć w tym zakresie.

Bardzo dużą popularnością cieszy się „Informator dla maturzystów 2018”. Stanowi  on niezbędne kompendium wiedzy dla uczniów klas maturalnych.  Na jego zawartość składają się m.in. ranking szkół wyższych, zasady przyjęć na studia, harmonogram egzaminów maturalnych, oferty szkół wyższych. Jest w nim także promowany program „Study in Poland”.

Jutro kolejny dzień spotkań na Krakowskim Salonie Maturzystów, na który serdecznie zapraszamy! Wstęp jest bezpłatny. Na uczniów czekają eksperci oraz można otrzymać „Informator dla Maturzystów 2018”. Dla wielu osób to właśnie tutaj rozpocznie się przygoda z wymarzonymi studiami.

Fot. WSR


Fot. Darek Kula

Komisarz salonu

Anna Szkutnik
tel. 22 628 58 62 w. 34
a.szkutnik@perspektywy.pl

Komitet Honorowy

prof. Wojciech Nowak

prof. Wojciech Nowak
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego
Przewodniczący Komitetu Honorowego

Piotr Ćwik

Piotr Ćwik
Wojewoda
Małopolski

Jacek Krupa

Jacek Krupa
Marszałek
Województwa
Małopolskiego

Jacek Majchrowski

Jacek Majchrowski
Prezydent
Miasta Krakowa

Lech Gawryłow

Lech Gawryłow
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie

Barbara Nowak

Barbara Nowak
Małopolski Kurator Oświaty