Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Uniwersytet Łódzki
Wydział Zarządzania
Łódź ul. Jana Matejki 22/26

Kiedy odbędzie się salon?

25-26 września
godz. 8.30 – 15.00
wstęp wolny


Wszystko o maturze, studiach i przyszłości

Jak przygotować się do matury, żeby zdać ją jak najlepiej? Co i gdzie studiować? Czym kierować się przy wyborze dalszej drogi kształcenia? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać 25 i 26 września podczas Łódzkiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2017, który już po raz 11. odbędzie się w Łodzi, tym razem na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Łódzki Salon jest częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, w ramach której od 7 do 29 września odbywa się 16 salonów w największych ośrodkach akademickich naszego kraju. Rok temu w Salonie Maturzystów Perspektywy uczestniczyło blisko 127 tysięcy młodych ludzi, a także ich nauczyciele, dyrektorzy szkół i doradcy zawodowi. Salon w Łodzi odwiedziło w ubiegłym roku ponad 9 tysięcy maturzystów.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi przygotowała dla gości Salonu prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2016 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, chemii, historii i wiedzy o społeczeństwie. Na kandydatów na studia oczekiwać będą przez dwa dni uczelnie z Warszawy, Łodzi, Katowic, Wrocławia, Poznania, a także doradcy zawodowi i eksperci HR.

Wstęp na Salon jest wolny, każdy z uczniów wypełniających ankietę maturzysty będzie miał szansę odbioru gratisowego egzemplarza „Informatora dla Maturzystów 2018”.  

Łódzki Salon Maturzystów już za nami

- Byłam wczoraj z klasą a dzisiaj przyjechałam jeszcze raz, już sama - mówi Ada z liceum w Piotrkowie Trybunalskim. - Wczoraj byłam na wykładach OKE z matematyki, polskiego i biologii.Wybieram się na medycynę albo...na marketing. Dzisiaj postanowiłam odpytać SGH i Uniwersytet Łódzku o ten alternatywny wybór. Jest też spotkanie na temat pracy dla ludzi reklamy....

Dla maturzystów z łódzkiego przygotowaliśmy 57 spotkań, mieli okazję spotkać się z uczelniami z całej Polski. - To był niezwykły Salon  - twierdzą goście, gospodarze i eksperci. Do zobaczenia za rok!

Jak co roku we wrześniu, tłumy maturzystów z województwa łódzkiego zjawiły się na Łódzkim Salonie Maturzystów Perspektywy 2016, który tym razem odbył się w pięknych obiektach Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Maturzystów przywitali: JM Rektor UMed. prof. Radzislaw Kordek - Przewodniczący Komitetu Honorowego Salonu i Waldemar Siwiński - prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, a także wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela, Łódzki Kurator Oświaty Grzegorz Wierzchowski i dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi Danuta Zakrzewska. Bank Zachodni WBK - Santander Universidades, Partnera X Jubileuszowego Salonu Maturzystów Perspektywy 2016 reprezentowała Alina Banaś - dyrektor Biura Rozwoju Placówek Santander Universidades.

Długa kolejka ustawiała się pod odbiór “Informatora dla Maturzystów 2017” Perspektyw.

Wizyta na Salonie pomoże maturzystom nie tylko wybrać kierunek studiów i uczelnię, ale także odnaleźć się na rynku pracy. Spotkania dla nich przygotowało m.in. Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi, odbędzie także prezentacja firm technologicznych jako miejsca zatrudnienia dla absolwentów uczelni technicznych.

Galeria zdjęć

Fot. Warszawska Szkoła Reklamy

10. kampania Salon Maturzystów Perspektywy rozpoczęła się w Łodzi

Jak co roku we wrześniu, tłumy maturzystów z województwa łódzkiego zjawiły się na Łódzkim Salonie Maturzystów Perspektywy 2016, który tym razem odbywa się w pięknych obiektach Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Maturzystów przywitali: JM Rektor UMed. prof. Radzislaw Kordek - Przewodniczący Komitetu Honorowego Salonu i Waldemar Siwiński - prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, a także wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela, Łódzki Kurator Oświaty Grzegorz Wierzchowski i dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi Danuta Zakrzewska. Bank Zachodni WBK - Santander Universidades, Partnera X Jubileuszowego Salonu Maturzystów Perspektywy 2016 reprezentowała Alina Banaś - dyrektor Biura Rozwoju Placówek Santander Universidades.

Czytaj więcej...

Komisarz salonu

Magda Rulska
tel. 22 628 58 62 wew. 13
tel. kom. 601 88 76 50
m.rulska@perspektywy.pl