Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Uniwersytet Przyrodniczy
Centrum Kongresowe
ul. Akademicka 15, Lublin

Kiedy odbędzie się salon?

18-19 września, wstęp wolny


Lubelski Salon Maturzystów 2016

Drugi i, niestety, ostatni dzień Lubelskiego Salonu Maturzystów i pełne aule wykładowe!

– A mogę jeszcze odebrać Informator Perspektyw?Magda Paluch z Puław przyjechała przede wszystkim na spotkania dotyczące matury. – Naprawdę nie wiem jeszcze, co będę studiowała. Chciałabym pójść na jakiś kierunek techniczny. Podobno na Salonie są politechniki z Lublina, Krakowa, Warszawy i Wrocławia, więc porozmawiam o nowych kierunkach w ich ofertach...

Janusz Wiechno z technikum w Lublinie od otwarcia Salonu rozmawia z przedstawicielami Akademii Muzycznej z Łodzi. – Mają studia z zakresu produkcji muzycznej i realizacji nagrań, a to moja pasja! Nawet nie wiedziałem, że takie super treści można studiować. Cieszę się, gdyż znalazłem tu pomysł na siebie.

Cały czas tłoczno przy stanowisku Uniwersytetu Wrocławskiego. – Najciekawsze pytanie? Który z akademików UWr jest wyższy – Kredka czy Ołówek? – mówi Agata Sałamaj z Zespołu ds. Promocji i cytuje pytanie... najgłupsze – czy można studiować na kierunku humanistycznym, jeśli nie zdało się matury z matematyki? – Pokazujemy naszą ofertę ponad 80 kierunków i dzielimy się entuzjazmem do studiowania we Wrocławiu.

Przy stanowisku Partnera Salonu Santander Uniwersidades także już drugi dzień toczą się rozmowy o tym, w jaki sposób program służy pomysłowym studentom w realizacji ich inicjatyw. – Potężne zaplecze finansowe Banco Santander, a w Polsce Banku Zachodniego WBK, pozwala na zasilenie indywidualnych programów badawczych, przedsięwzięć gospodarczych, naukowych i technologicznych – mówi Izabela Gontarek, manager placówki relacyjnej Santander Universidades.

Pierwszy dzień Lubelskiego Salonu Maturzystów

Kamil Domin z Technikum Ekonomicznego  oraz Monika i Natalia Stachyra ( z Czerniejewa i Skrzynic) to pierwsi goście Lubelskiego Salonu Maturzystów, który przez dwa dni jest miejscem zjazdu uczniów ostatnich klas liceów i techników Lubelszczyzny. Gospodarzem jest, tradycyjnie, tutejszy Uniwersytet Przyrodniczy - Centrum Kongresowe przy ul. Akademickiej 15.

-  To specyficzne spotkanie poświęcone maturze, ale równolegle - studiom. Dobrze zdane majowe egzaminy są przecież przepustką na najciekawsze kierunki w najlepszych uczelniach - mówił dziś do zebranych Lech Gawryłow, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.

Galeria zdjęć

Fot. Warszawska Szkoła Reklamy

Komisarz salonu

Andrzej Fornal
tel. 22 621 75 26
a.fornal@perspektywy.pl