Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe
ul. Dybowskiego 11, Olsztyn

Kiedy odbędzie się salon?

11 września
godz. 8.30 – 15.00
wstęp wolny


Salon Maturzystów 2017 w Olsztynie

Już po raz jedenasty odbywa się Olsztyński Salon Maturzystów. Uczniowie klas maturalnych z regionu warmińsko-mazurskiego mogą nie tylko zasięgnąć porad w zakresie wyboru szkoły wyższej czy kierunku, ale również przejrzeć ofertę uczelni.  Uzyskają także niezwykle przydatne informacje o zasadach egzaminów pisemnych i ustnych z przedmiotów wymaganych na maturze.

Uroczystego otwarcia Salonu na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim dokonali m.in.: prof. UWM Mirosław Gornowicz, prorektor ds. ekonomicznych i rozwoju, Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna i Grażyna Dywańska z Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Odczytano również list w imieniu Artura Chojeckiego, wojewody warmińsko-mazurskiego, w którym podkreślił znaczenie odbywającego się Salonu dla Maturzystów: „Dokonanie wyboru studiów wiąże się ze stresem. Dlatego tak ważne jest, aby starsze osoby pokierowały sukcesem młodych”

„Przyszłość zależy od tego, co robimy w teraźniejszości” to motto Mahatmy Ghandiego, które przyświecało wykładowi inauguracyjnemu „Wszystko o maturze 2018”. Poprowadziła go Jolanta Gołaszewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży.

Tegoroczni maturzyści mogą zapoznać się z ofertą wystawców, w tym uczelni państwowych i prywatnych, wydawnictw edukacyjnych oraz firm.  W ramach Salonu odbywają się spotkania  z ekspertami z Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych.  Przekazują oni informacje na temat m.in. matury z j. polskiego, geografii, wiedzy o społeczeństwie, historii, języków obcych, matematyki czy biologii. Dużym zainteresowaniem cieszą się także porady z zakresu wykorzystania narzędzi komunikacji marketingowych podczas egzaminu maturalnego oraz kwestie związane z właściwym wyborem studiów, a tym samym zdobyciem wymarzonej pracy. Bardzo pomocnym kompendium wiedzy o studiach i egzaminach  jest „Informator dla maturzystów 2018”.

Fot. WSR

Komisarz salonu

Anna Szkutnik
tel. 22 628 5862 w. 34
a.szkutnik@perspektywy.pl

Komitet Honorowy

prof. Ryszard Górecki

prof. Ryszard Górecki
Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
Przewodniczący Komitetu Honorowego

Artur Chojecki

Artur Chojecki
Wojewoda Warmińsko-Mazurski

Gustaw Marek Brzezin

Gustaw Marek Brzezin
Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Piotr Grzymowicz

Piotr Grzymowicz
Prezydent Olsztyna

Krzysztof Marek Nowacki

Krzysztof Marek Nowacki
Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty

Jolanta Gołaszewska

Jolanta Gołaszewska
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży