Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Politechnika Opolska
Pawilon "Łącznik"
Opole ul. Mikołajczyka 16

Kiedy odbędzie się salon?

19 września
godz. 8.30 – 15.00
wstęp wolny


Opolski Salon Maturzystów 2017

19 września Salon Maturzystów Perspektyw odbywał się w „Łączniku” Politechniki Opolskiej. To tutaj maturzyści z województwa opolskiego mogli wysłuchać wykładów ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu oraz zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół wyższych.

Podczas uroczystej inauguracji gości Salonu powitali prof. Krzysztof Malik – prorektor ds. studenckich i Inwestycji Politechniki Opolskiej oraz prezydent miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski, który w swoim wystąpieniu zachęcał młodzież do podjęcia studiów na opolskich uczelniach – W Opolu warto studiować, warto tutaj zostać. Opole to miejsce nie tylko nauki, ale również studenckiego życia, licznych koncertów i imprez kulturalnych. Część oficjalną wydarzenia zakończył wykład pt „Wszystko o Maturze  2018” dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu, Wojciecha Małeckiego.

Tradycją Opolskiego Salonu Maturzystów jest udział i pomoc w inauguracji sympatycznego humanoidalnego robota NAO o imieniu PI. Tak też stało się – ku zadowoleniu licznie zgromadzonych gości Salonu 2017 -  również i tym razem.

W tegorocznym opolskim spotkaniu maturzystów wzięło udział około 4.000 uczniów z Opola i województwa opolskiego. Jak co roku zarówno wykłady ekspertów, jak i stoiska uczelni,  cieszyły się ogromnym zainteresowaniem maturzystów.

Do zobaczenia za rok!

fot. S.Dubiel/Politechnika Opolska

 

Wszystko o maturze, studiach i przyszłości

W województwie opolskim do matury 2018 mogą przystąpić – po raz pierwszy - 6.194 osoby, w tym 2.955 absolwentów liceów ogólnokształcących  i  3.239 absolwentów techników. To dla nich przede wszystkim, ale także dla ich młodszych kolegów poważnie planujących swoją edukację, oraz dla maturalnych „poprawkowiczów” Fundacja Edukacyjna Perspektywy przygotowała kolejną edycję Opolskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2017.

Jak przygotować się do matury, żeby zdać ją jak najlepiej? Co i gdzie studiować? Czym kierować się przy wyborze dalszej drogi kształcenia? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać 19 września podczas Opolskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2017, który odbędzie się na Politechnice Opolskiej.

Opolski Salon jest częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, w ramach której od 7 do 29 września odbywa się 16 salonów w największych ośrodkach akademickich naszego kraju. Rok temu w Salonie Maturzystów Perspektywy uczestniczyło blisko 127 tysięcy młodych ludzi, a także ich nauczyciele, dyrektorzy szkół i doradcy zawodowi. Salon w Opolu odwiedziło w ubiegłym roku około 5 tysięcy maturzystów.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu przygotowała dla gości Salonu prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2018 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, chemii, historii i wiedzy o społeczeństwie. Na kandydatów na studia oczekiwać będą, uczelnie z Opola, Wrocławia, Warszawy, Katowic.

Wstęp na Salon jest wolny, każdy z uczniów wypełniających ankietę maturzysty będzie miał szansę odbioru gratisowego egzemplarza „Informatora dla Maturzystów 2018”.

Komisarz salonu

Bartek Więckowski
tel. 22 628 58 62 w 44
b.wieckowski@perspektywy.pl

Komitet Honorowy

prof. Marek Tukiendorf

prof. Marek Tukiendorf
Rektor Politechniki Opolskiej
Przewodniczący Komitetu Honorowego

Adrian Czubak

Adrian Czubak
Wojewoda
Opolski

Andrzej Buła

Andrzej Buła
Marszałek Województwa Opolskiego

Arkadiusz Wiśniewski

Arkadiusz Wiśniewski
Prezydent
Opola

Wojciech Małecki

Wojciech Małecki
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu

Michał Siek

Michał Siek
Opolski
Kurator Oświaty