Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Politechnika Rzeszowska
Miasteczko Akademickie
ul. Powstańców Warszawy 12, Rzeszów

Kiedy odbędzie się salon?

20-21 września, wstęp wolny


Maturzyści na Politechnice Rzeszowskiej

Na Politechnice Rzeszowskiej rozpoczął się dwudniowy Salon Maturzystów. Już od godz. 8.00 przyszłoroczni maturzyści opanowali miasteczko akademickie uczelni:  sale wykładowe OKE w gmachu rektorskim, prezentacje oferty edukacyjnej uczelni regionalnych na Wydziale Zarządzania oraz spotkania z wystawcami w budynku dawnej stołówki. Hitem są jak zwykle Informatory dla Maturzystów, które można odbierać jeszcze jutro na stoiskach Perspektyw.

Uroczysta inaugurację Salonu zaszczycili znakomicie goście:  dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. Politechniki Rzeszowskiej - prorektor ds. kształcenia, pan Waldemar Szumny – przedstawiciel Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, Henryk Wolicki – pełnomocnik Prezydenta Miasta Rzeszowa ds. edukacji,  Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty, Lech Gawryłow – dyrektor OKE w Krakowie, dr hab. Wojciech Walat, prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego -  prorektor ds. studenckich i kształcenia, dr Andrzej Rozmus – prorektor ds. nauczania Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, dr Mirosław Kurek – prodziekan Wydziału Zarządzania Wyższej Szkoły Prawa i Administracji Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, dr Kazimierz Bilanow – dyrektor generalny Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

- Nie ma gotowej recepty na osiągnięcie sukcesu edukacyjnego, każdy sam odpowiedzialnie musi obrać właściwą ścieżkę. Nie jest to łatwe, wymaga wiele wysiłku i starań. Pomóc w tym mają pracownicy OKE i pracownicy rekrutacyjni uczelni. Okręgowa komisja Egzaminacyjna wskaże, jak właściwie przygotować się do matury, również na przykładach najczęściej popełnianych błędów, bo lepiej jest uczyć się na cudzych błędach – powiedział Lech Gawryłow – dyrektor OKE w Krakowie.

Podkarpacka  kurator oświaty zaznaczyła, że matura jest jednym z najważniejszych egzaminów życiowych, jest to formuła podsumowująca, efekt - w sumie - dwunastoletniej edukacji. Podczas Rzeszowskiego Salonu Maturzystów macie wiele możliwości wykreowania wyboru, otrzymujecie niejako „nić Ariadny”, która pozwoli rozwikłać wszystkie decyzje, które przed Wami stoją.

Pani kurator  podziękowała  organizatorom salonu za wyciągnięcie pomocnej dłoni młodemu człowiekowi, któremu trudno jeszcze poruszać się w dorosłym świecie.

Fot. Jakub Dworak

Komisarz salonu

Edyta Tarnowska
tel. 22 621 75 26
e.tarnowska@perspektywy.pl