Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Uniwersytet Szczeciński
Wydział Humanistyczny
ul. Krakowska 71-79, Szczecin

Kiedy odbędzie się salon?

21-22 września
godz. 8.00 - 15.00
wstęp wolny


Wszystko o maturze, studiach i przyszłości

W województwie zachodniopomorskim do matury 2018 może przystąpić (po raz pierwszy) 11230  osób, w tym 6669 absolwentów liceów ogólnokształcących i 4561 absolwentów techników.

To dla nich przede wszystkim, ale także dla ich młodszych kolegów poważnie planujących swoją edukację, Fundacja Edukacyjna Perspektywy przygotowała jedenastą już edycję Szczecińskiego Salonu Maturzystów Perspektywy.

Jak przygotować się do matury, żeby zdać ją jak najlepiej? Co i gdzie studiować? Czym kierować się przy wyborze dalszej drogi kształcenia? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać 21-22 września podczas Szczecińskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2017, który odbędzie się na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego

Szczeciński Salon jest częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Salon Maturzystów Perspektywy 2017, w ramach której od 7 do 29 września odbędzie się 16 imprez w największych ośrodkach akademickich naszego kraju. Rok temu w Salonie uczestniczyło blisko 127 tysięcy młodych ludzi, a także ich nauczyciele, dyrektorzy szkół, doradcy zawodowi i rodziceSalon w Szczecinie odwiedziło w ubiegłym roku ponad 7 tysięcy maturzystów z województwa zachodniopomorskiego.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu przygotowała dla gości Salonu prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2018 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, historii i wiedzy o społeczeństwie. Na przyszłych kandydatów na studia oczekiwać będą uczelnie ze Szczecina, Poznania, Wrocławia i Warszawy.

Wstęp na Salon jest wolny, każdy z uczniów wypełniających Ankietę Maturzysty będzie mógł odebrać bezpłatny egzemplarz „Informatora dla Maturzystów 2018”.  

Komisarz salonu

Wioleta Kupiec
tel. 22 628 5862 w.32
w.kupiec@perspektywy.pl

Komitet Honorowy

prof. Edward Włodarczyk

prof. Edward Włodarczyk
Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego
Przewodniczący Komitetu Honorowego

Krzysztof Kozłowski

Krzysztof Kozłowski
Wojewoda
Zachodniopomorski

Ryszard Mićko

Ryszard Mićko
Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego

Piotr Krzystek

Piotr Krzystek
Prezydent
Miasta Szczecin

Marcjanna Klessa

Marcjanna Klessa
p.o. Dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu

Magdalena Zarębska-Kulesza

Magdalena
Zarębska-Kulesza

Zachodniopomorski
Kurator Oświaty