Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Politechnika Warszawska
Gmach Główny, plac Politechniki 1, Warszawa

Kiedy odbędzie się salon?

7-8 września, wstęp wolny


Warszawski Salon Maturzystów 2017

W samo południe 7 września w Auli Politechniki Warszawskiej został uroczyście otwarty Warszawski Salon Maturzystów Perspektywy 2017. Tym samym zainaugurowaliśmy także tegoroczną kampanię Salon Maturzystów, która do końca września odbędzie się w 16 największych ośrodkach akademickich Polski.

W otwarciu warszawskiego Salonu wzięli udział członkowie Komitetu Honorowego oraz władze rektorskie uczelni zrzeszonych w Konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich (KRUW).

- To tu, na Politechnice Warszawskiej, Salon Maturzystów narodził się dwanaście lat temu z inicjatywy Fundacji Edukacyjnej Perspektywy – podkreślił prof. Janusz Walo, prorektor Politechniki Warszawskiej witając gości. Dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, serdecznie podziękowała ekspertom Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, którzy od 11 lat (w Warszawie już od 12!) pomagają uczniom przygotować się do matury. Życzyła także powodzenia na maturze i w rekrutacji na studia wszystkim uczestnikom Salonu.

Oficjalne otwarcie Salonu nastąpiło w południe, ale już o 9 rano Aula PW wypełniona była tłumem młodych ludzi odwiedzających stoiska uczelni oraz uczestniczących w prezentacjach i spotkaniach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konsultacje doradców zawodowych, a do stoisk, na których wydawano Informator dla Maturzystów 2018, tradycyjnie ustawiły się długie kolejki uczniów i nauczycieli.

A oto wrażenia samych odwiedzających Warszawski Salon Maturzystów Perspektywy 2017:

Ligia Legenza, Liceum Ogólnokształcące im. Aleksandra Fredry w Warszawie:
Przyszłam tu, bo chciałam się dowiedzieć, jakie powinnam zdawać przedmioty na maturze żeby dostać się na moją wymarzoną uczelnię. Na Politechnikę Warszawską. Na coś fizycznego, ale jeszcze nie wiem dokładnie na co. Udało mi się dowiedzieć wszystkiego, czego potrzebowałam. Zapoznałam się również z ofertą kilku innych uczelni, dzięki czemu pojawiły się inne pomysły. Misja Salonu została spełniona w 100%.

Emilia Zyśk, Zespół Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie:
Wybierając się na Salon Maturzystów oczekiwałam tego, że dowiem się więcej na temat uczelni. Udało mi się zebrać informacje na temat poszczególnych uczelni i liczę na to, że pomoże mi to dokonać właściwego wyboru, bo nie wiem jeszcze jaki wybrać kierunek studiów i którą uczelnię.

Klaudia Rosińska, Zespół Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie:
Przychodząc tutaj chciałam poznać ofertę kierunków studiów na poszczególnych uczelniach, dowiedzieć się, co tak naprawdę chcę dalej robić. Zależało mi zwłaszcza na uzyskaniu informacji na temat Akademii Leona Koźmińskiego. Teraz muszę przeanalizować informacje zawarte w folderach, które otrzymałam i będę się zastanawiać. Myślę, że Salon Maturzystów ułatwi mi podjęcie decyzji.

Tegoroczny Salon Maturzystów zostanie zorganizowany w 16 miastach: Warszawie (Politechnika Warszawska, 7-8 września), Olsztynie (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, 11 września), Gliwicach (Politechnika Śląska, 11 września), Katowicach (Uniwersytet Śląski, 12 września), Poznaniu (Politechnika Poznańska, 11-12 września), Kielcach (Politechnika Świętokrzyska, 12 września), Białymstoku (Uniwersytet w Białymstoku, 14 września), Bydgoszczy (Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, 14-15 września), Lublinie (Uniwersytet Przyrodniczy, 18-19 września), Opolu (Politechnika Opolska, 19 września), Rzeszowie (Politechnika Rzeszowska, 20-21 września), Szczecinie (Uniwersytet Szczeciński, 21-22 września), Wrocławiu (Politechnika Wrocławska, 21-22 września), Łodzi (Uniwersytet Łódzki, 25-26 września), Krakowie (Uniwersytet Jagielloński, 26-27 września) i Gdańsku (Uniwersytet Gdański, 28-29 września).

Fot. Politechnika Warszawska


Fot. WSR

 

Komisarz salonu

Anna Szkutnik
tel. 22 621 75 26 wew. 34
a.szkutnik@perspektywy.pl

Komitet Honorowy

Marcin Pałys

prof.Marcin Pałys
Przewodniczący KRUW,
Rektor Uniwersytetu Warszawskiego
Przewodniczący Komitetu Honorowego

Prof. Jan Szmidt

prof. Jan Szmidt
Przewodniczący KRASP
Rektor Politechniki Warszawskiej

Zdzisław Sipiera

Zdzisław Sipiera
Wojewoda
Mazowiecki

Adam Struzik

Adam Struzik
Marszałek
Województwa
Mazowieckiego

Hanna Gronkiewicz-Waltz

Hanna
Gronkiewicz-Waltz

Prezydent
m.st. Warszawy

Anna Frenkiel

Anna Frenkiel
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie

Andrzej Sosnowski

Andrzej Sosnowski
Mazowiecki Wicekurator Oświaty