Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Politechnika Wrocławska
Centrum Kongresowe
ul. Janiszewskiego 8, Wrocław

Kiedy odbędzie się salon?

21-22 września
godz. 8.30 – 15.00
wstęp wolny


Wrocławski Salon Maturzystów 2017

- Mam w planie studia informatyczne na naszej Politechnice, ale... nie wykluczam krakowskiej AGH. - Oliwia Jankowska z Technikum nr 10 Elektronicznych Zakładów Naukowych we Wrocławiu jest jedną z kilku tysięcy osób, które przybyły na czwartkowe spotkanie maturzystów organizowane tradycyjnie przez Fundację Edukacyjną Perspektywy na Politechnice Wrocławskiej. 

Uczniów powitał prof. Andrzej Dziedzic, prorektor Politechniki Wrocławskiej oraz Janusz Wrzala, dolnośląski kurator oświaty. Maturzyści usłyszeli od członków Komitetu Honorowego Salonu życzenia sukcesów rekrutacyjnych na miarę osobistych marzeń. - Droga na dobre studia prowadzi przez bardzo dobrze zdaną maturę. I takiej udanej weryfikacji Wam życzymy.
 
Goście uczestniczyli w wykładzie Wojciecha Małeckiego, dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu, na temat przygotowania się do matury 2018. Omówione zostały wymagania i procedury maturalne, pomocne w procesie przygotowań. Eksperci OKE przygotowali na dwa salonowe wrocławskie dni ponad 45 godzin  zajęć dotyczących matury z przedmiotów obowiązkowych i najbardzej popularnych przedmiotów dodatkowych. 30 uczelni rozmawia tu z uczniami o swoich ofertach programowych oraz o warunkach studiów w stolicy Dolnego Śląska, ale także w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Walbrzychu.  O zainteresowanie wrocławskich maturzystów starają się Uniwersytet Viadrina, przedstawiciele uczelni angielskich.
 
- Jestem pod wrażeniem, bo nie spodziewałam się spotkać na PWr tylu moich rówieśników - Oliwia żegna się z nami,  zadowolona z odebranego przed chwilą "Informatora dla Maturzystów 2018".
 
UWAGA! Mamy jeszcze egzemplarze dla jutrzejszych gości Salonu, ale tylko dla tych, którzy wypełnią wcześniej Ankietę Maturzystów: www.salonmaturzystow.pl/informator
 

Fot. PWr, Krzysztof Mazur


Komisarz salonu

Magda Rulska
tel. 22 628 58 62 wew. 13
tel. kom. 601 88 76 50
m.rulska@perspektywy.pl

Komitet Honorowy

prof. Cezary Madryas

prof. Cezary Madryas
Rektor Politechniki Wrocławskiej
Przewodniczący Komitetu Honorowego

Paweł Hreniak

Paweł Hreniak
Wojewoda
Dolnośląski

Cezary Przybylski

Cezary Przybylski
Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Rafał Dutkiewicz

Rafał Dutkiewicz
Prezydent Wrocławia

Wojciech Małecki

Wojciech Małecki
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu

Roman Kowalczyk

Roman Kowalczyk
Dolnośląski
Kurator Oświaty