Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Politechnika Wrocławska
Centrum Kongresowe
ul. Janiszewskiego 8, Wrocław

Kiedy odbędzie się salon?

21-22 września
godz. 8.30 – 15.00
wstęp wolny


Wszystko o maturze, studiach i przyszłości

Jak przygotować się do matury, żeby zdać ją jak najlepiej? Co i gdzie studiować? Czym kierować się przy wyborze dalszej drogi kształcenia? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać 21 i 22 września podczas Wrocławskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2017, który już po raz 11. odbędzie się na Politechnice Wrocławskiej.

Wrocławski Salon jest częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, w ramach której od 7 do 29 września odbywa się 16 salonów w największych ośrodkach akademickich naszego kraju. Rok temu w Salonie Maturzystów Perspektywy uczestniczyło blisko 127 tysięcy młodych ludzi, a także ich nauczyciele, dyrektorzy szkół i doradcy zawodowi. Salon we Wrocławiu odwiedziło w ubiegłym roku ponad 8 tysięcy maturzystów.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu przygotowała dla gości Salonu prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2018 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, chemii, historii i wiedzy o społeczeństwie. Na kandydatów na studia oczekiwać będą przez dwa dni uczelnie z Wrocławia, Warszawy, Krakowa, Łodzi, przedstawiciele uczelni zagranicznych ( m.in. Europa Universitat VIADRINA).

Wstęp na Salon jest wolny, każdy z uczniów wypełniających ankietę maturzysty będzie miał szansę odbioru gratisowego egzemplarza „Informatora dla Maturzystów 2018”.  

Wrocławski Salon Maturzystów 2016

Politechnika Wrocławska jest gospodarzem jednego z ostatnich w tym roku Salonów Maturzystów. To Salon drugi pod względem liczby wystawców - aż 44 stanowiska czekają na maturzystów zainteresowanych ofertą polskich i zagranicznych uczelni, wydawnictw edukacyjnych, kursów przygotowujących do egzaminów.

Czytaj więcej...

Komisarz salonu

Magda Rulska
tel. 22 628 58 62 wew. 13
tel. kom. 601 88 76 50
m.rulska@perspektywy.pl