Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Uniwersytet Gdański
Wydział Prawa i Administracji
Gdańsk, ul. Bażyńskiego 6

Kiedy odbędzie się salon?

17-18 września
wstęp wolny

wjazd dla autokarów brama nr 10 (od ul. Wita Stwosza)
wjazd dla aut osobowych brama nr 2 (przy Rektoracie UG)Gdański Salon Maturzystów 2018

Uniwersytet Gdański już po raz dwunasty jest gospodarzem Salonu Maturzystów Perspektywy, który tradycyjnie przyciągnął tłumy maturzystów z Trójmiasta i województwa pomorskiego. Uczestników Salonu przywitali: prof. Krzysztof Bielawski, prorektor UG, Piotr Kowalczuk, wiceprezydent Gdańska i Irena Łaguna, dyrektor OKE w Gdańsku. Członkowie Komitetu Honorowego życzyli młodzieży sukcesu na maturze i udanej rekrutacji na studia. Prezydent Kowalczuk zachęcał młodych ludzi do studiowania i pracy w Gdańsku, gdzie są znakomite możliwości zatrudnienia a bezrobocie wynosi 3 proc.

Trwają prezentacje ekspertów OKE i spotkania z uczelniami. Duży zainteresowaniem cieszy się punkt gdańskich poradni psychologiczno-pedagogicznych, gdzie maturzyści mogą zbadać swoje predyspozycje i uzyskać fachowe porady dotyczące ścieżki kształcenia i kariery. Jutro drugi dzień gdańskiego Salonu.

Gdański Salon Maturzystów 2017

Tłumy maturzystów z województwa pomorskiego uczestniczyły we wrześniu 2017 r w Gdańskim Salonie Maturzystów Perspektywy. Grupy z Tczewa, Braniewa, Lęborka czy Wejherowa pojawiły się na Wydziale Prawa i Administracji UG już o 8 rano. Młodzież ustawiła się kolejkach po Informator dla Maturzystów 2018 wydawany był na stoisku Perspektyw oraz arkusze maturalne, które można było otrzymać od pracowników Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku. Liczymy, że w tym roku również na tak znakomitą frekwencję a uczelnie z całej Polski zapraszamy na UG do zaprezentowania swojej oferty.

Tak było rok temu

 

Komisarz salonu

Anna Wdowińska
tel. 22 628 58 62 wew. 40
tel. 22 621 75 26 wew. 40
a.wdowinska@perspektywy.pl