Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Uniwersytet Jagielloński
Auditorium Maximum
Kraków, ul. Krupnicza 33

Kiedy odbędzie się salon?

20-21 września
godz. 8.30 – 15.00
wstęp wolnyMaturzyści oblegają Krakowski Salon Maturzystów

Gospodarzem Krakowskiego Salonu Maturzystów jest tradycyjnie Uniwersytet Jagielloński. Tegoroczna edycja cieszy się ogromną frekwencją, podobnie jak w ubiegłym roku. Przyszli kandydaci na studia odwiedzają liczne stoiska szkół wyższych i korzystają z porad ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, uczestnicząc w wykładach dotyczących egzaminów maturalnych z poszczególnych przedmiotów.

„Jesteśmy tu, by połączyć  maturę ze studiami. Aby ułatwić Państwu wybór uczelni”, tymi słowami rozpoczął Inaugurację Salonu Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”. Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Wojciech Nowak, dodał: „To Państwo jesteście przyszłością. Apeluję, żebyście podjęli własną decyzję, bo to jest wasze życie. Aby osiągnąć sukces, trzeba się wzorować na najlepszych i wybrać dobrą uczelnię. Nie bójcie się marzeń”. Lech Gawryłow, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie, podkreślił znaczenie Salonu: „Ta formuła sprawdza się od lat, sale są wypełnione. Salony są po to, aby móc spełnić marzenia o studiach i przyszłym zawodzie. Naszym zadaniem jest pomóc Państwu w ich wyborze”. Halina Cymer, małopolska wicekurator oświaty dodała: „Ten projekt promuje współpracę miasta z uczelniami. Przynosi ona dobre efekty”.

Na tegorocznym Salonie maturzyści mają okazję uczestniczenia w wykładach na temat egzaminów maturalnych m.in. z matematyki,  języka polskiego, historii, chemii, wiedzy o społeczeństwie, fizyki. Dzięki poradom ekspertów OKE maturzyści otrzymują cenne informacje, jak się przygotować do matury, jak ją zdać i jak osiągnąć dobry wynik.

Ogromną popularnością cieszy się również Informator Maturzystów 2019. Zawiera on m.in. rankingi szkół wyższych i kierunków, informacje o uczelniach, porady związane z maturą. Stanowi on przydatne źródło dla młodych ludzi, którzy muszą podjąć ważną decyzję w swoim życiu.

Piątek, 21 września, to drugi dzień Salonu. W programie m.in. prezentacje krakowskich szkół wyższych, ale także wykłady dotyczące egzaminów maturalnych z takich przedmiotów jak geografia, biologia, język polski, języki obce. Można również zapoznać się z ofertą wydawnictw edukacyjnych.

Serdecznie zapraszamy!


fot. Anna Wojnar

 

 

Tak było rok temu

Fot. WSR


Fot. Darek Kula

Komisarz salonu

Anna Szkutnik
tel. 22 628 58 62 wew. 34
tel. 22 621 75 26 wew. 34
a.szkutnik@perspektywy.pl