Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Adres:

ul. Gagarina 11
87-100 Toruń

566114010

umk.pl

kontakt@umk.pl

Opis:

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu powstał w 1945 r. i jest obecnie największą uczelnią Polski Północnej zarówno pod względem potencjału naukowego, jak i liczby absolwentów.

Uczelnię tworzy 17 wydziałów (w tym trzy medyczne w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy) oraz Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii. Wydziały oferują kandydatom łącznie ponad sto kierunków studiów.

Obok bogatej oferty dydaktycznej Uniwersytet posiada supernowoczesną infrastrukturę badawczą, nie tylko w ICNT, lecz także m.in. w Centrum Fizyki Kwantowej, Krajowym Laboratorium Fizyki Atomowej, Molekularnej i Optycznej (FAMO), gdzie powstał pierwszy w Polsce superdokładny optyczny zegar atomowy. W Centrum Astronomii UMK w podtoruńskich Piwnicach znajduje się największy w tej części Europy 32-metrowy radioteleskop, na Spitsbergenie natomiast mieści się Stacja Polarna UMK – najdalej wysunięta na północ polska jednostka badawcza.

Wszystko to zapewniło UMK miejsce w czołówce polskich uczelni (5. uniwersytet w rankingu „Perspektyw”), a także w gronie 3% najlepszych szkół wyższych na świecie według QS World University Ranking. Jako jedna z zaledwie dziewięciu uczelni w kraju UMK został ujęty również w prestiżowym Times Higher Education World University Ranking. UMK jako pierwsza szkoła publiczna w Polsce otrzymał prestiżową akredytację AACSB dla Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, którą może pochwalić się mniej niż 5% najlepszych szkół biznesu na świecie.

 

E-katalog

Komisarz salonu

Anna Wdowińska
tel. 22 628 58 62 wew. 40
tel. 22 621 75 26 wew. 40
a.wdowinska@perspektywy.pl