Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Politechnika Gdańska

Adres:

Narutowicza 11/12
80-233 Gdańsk

pg.edu.pl

rekrutacja@pg.edu.pl

Opis:

Tu zaczyna się Twoja przyszłość!

Politechnika Gdańska to uczelnia z krajowej czołówki i jedna z najpiękniejszych w Europie. Oferuje studia na 9 wydziałach, w tym aż na dwóch z oceną A+ i na pięciu z oceną A. Działa tu m.in. pierwsza w regionie całodobowa prototypownia ProtoLab. Dołącz do naszej społeczności akademickiej i też bądź najlepszy, bądź pierwszy!

Naukowcy PG pracują nad innowacyjnymi rozwiązaniami w wielu dziedzinach, a ich publikacje trafiają do najbardziej prestiżowych czasopism naukowych na świecie, m.in. „Nature Journal”. Międzynarodowy zespół pod kierunkiem prof. Roberta Bogdanowicza (WETI) prowadzi badania nad diamentowym bioczujnikiem do wykrywania grypy, a dr inż. arch. Karolina Zielińska-Dąbkowska (WA) zajmuje się architektonicznym projektowaniem iluminacji.

Sukcesy naukowe osiągają także nasi studenci. Wizjonerskie projekty biurowców przyszłości autorstwa studentów (WA) zostały dostrzeżone za oceanem, a „gdański eksperyment” studentów (WETI, WM) poleci rakietą z Europejską Agencją Kosmiczną.

Przodujemy w rankingach. Według rankingu MNiSW z 2017 r. nasza uczelnia jest najczęściej wybieraną przez kandydatów. W ostatnim rankingu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy PG zajęła czwarte miejsce wśród uczelni technicznych w kraju. W styczniu 2018 r. znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce najpiękniejszych uczelni Europy (Times Higher Education).

Pełną ofertę studiów na Politechnice Gdańskiej można znaleźć na stronie pg.edu.pl/rekrutacja

E-katalog

Szkoły policealne
Warszawska Szkoła Reklamy
Inne
Nowa Era

Komisarz salonu

Andrzej Wyszyński
tel. 22 628 58 62
tel. 22 621 75 26
a.wyszynski@perspektywy.pl