Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Politechnika Opolska
Centrum Kongresowe
Opole ul. Mikołajczyka 16

Kiedy odbędzie się salon?

14 września
godz. 8.30 – 15.00
wstęp wolny


Opolski Salon Maturzystów

Jak przygotować się do matury, żeby zdać ją jak najlepiej? Co i gdzie studiować? Czym kierować się przy wyborze dalszej drogi kształcenia? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać 14 września podczas Opolskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2017, który odbędzie się na Politechnice Opolskiej.

Opolski Salon jest częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, w ramach której od 6 do 27 września odbywa się 16 salonów w największych ośrodkach akademickich naszego kraju. Rok temu w Salonie Maturzystów Perspektywy uczestniczyło blisko 130 tysięcy młodych ludzi, a także ich nauczyciele, dyrektorzy szkół i doradcy zawodowi. Salon w Opolu odwiedziło w ubiegłym roku około 5 tysięcy maturzystów.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu przygotowała dla gości Salonu prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2019 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, chemii, historii i wiedzy o społeczeństwie. Na kandydatów na studia oczekiwać będą, uczelnie z Opola, Wrocławia, Warszawy, Katowic.

Tak było na Opolskim Salonie Maturzystów 2017

fot. S.Dubiel/Politechnika Opolska

UWAGA:
Nowy termin Białostockiego Salonu 7 IX

Komisarz salonu

Bartek Więckowski
tel. 22 628 58 62 wew. 44
tel. 22 621 75 26 wew. 44
b.wieckowski@perspektywy.pl