Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile

Adres:

ul. Podchorążych 10
64-920 Piła

673522600

pwsz.pila.pl

info@pwsz.pila.pl

Opis:

Istniejąca od 2000 roku, największa Uczelnia publiczna północnej Wielkopolski, prowadzi studia inżynierskie, licencjackie i magisterskie. Kształci specjalistów na praktycznych kierunkach technicznych, ekonomicznych, humanistycznych i medycznych – odpowiadających na dynamiczne przemiany rynku pracy.
Szeroka współpraca PWSZ w Pile z biznesem krajowym i międzynarodowym, zaowocowała studiami dualnymi – innowacyjnym projektem edukacyjnym na kierunkach inżynierskich. Dzięki temu studenci, już w trakcie studiów, odbywają jeszcze więcej praktyk w konkretnej firmie, a za swoją pracę otrzymują wynagrodzenie. Poznają specyfikę firmy, przy czym po zakończeniu studiów zostają w niej często zatrudnieni na stanowiskach inżynierskich.
Uczelnia uczestniczy w programie wymiany międzynarodowej ERASMUS+, dlatego studenci PWSZ w Pile mają możliwość odbycia nawet 1/3 studiów na zagranicznych uczelniach partnerskich.
Doskonalony, z każdym rokiem, kampus akademicki ma dziś imponujący kształt – na jego terenie znajduje się: nowoczesne Centrum Fizjoterapii z jedyną w regionie kriokomorą, hala sportowa z siłownią, sauną i salami fitness, kompleks boisk zewnętrznych, sala wykładowo-widowiskowa Auditorium Maximum. Uczelnia posiada również własny akademik.
W roku 2018 w PWSZ w Pile powstanie nowoczesne Centrum Symulacji Medycznych dla studentów kierunku pielęgniarstwo. Studenci odbywać będą ćwiczenia przypadków skomplikowanych i rzadkich oraz sprawdzą swoją wiedzę i umiejętności praktyczne w warunkach klinicznych w bezpiecznym środowisku.

E-katalog

Komisarz salonu

Bartek Więckowski
tel. 22 628 58 62 wew. 44
tel. 22 621 75 26 wew. 44
b.wieckowski@perspektywy.pl