Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Adres:

ul. Powstańców Warszawy 12
35-959 Rzeszów

https://w.prz.edu.pl/

kancelaria@prz.edu.pl

Opis:

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza to najstarsza uczelnia techniczna w południowo-wschodniej Polsce.
Na 7 wydziałach działa 28 kierunków studiów. Obecnie na uczelni kształci się ponad 14 tys. studentów. Co roku liczba kandydatów na studia na większości kierunków przewyższa liczbę miejsc wyznaczonych w ramach limitów przyjęć. System kształcenia daje przyszłym studentom możliwość wyboru ciekawej specjalności (m.in. pilotaż, na której szkoli się studentów na pilotów lotnictwa cywilnego) i wykreowania własnej ścieżki edukacyjnej.
To tu powstał, uhonorowany I miejscem na prestiżowych amerykańskich zawodach łazik marsjański Legendary III i IV, bezzałogowy „udźwigowiec”, wyścigowy bolid, który w 2015 r. po raz pierwszy wystartował na międzynarodowych zawodach  w Silverstone, słynny „kontroler twarzy” (Face Controller)  – aplikacja wspierająca posługiwanie się komputerem przez osoby niewidome, unikatowy model Boeinga 767 z klocków Lego i na wysokość 27 m został wysłany balon stratosferyczny. 
Absolwenci bardzo dobrze radzą sobie na wymagającym rynku pracy, a wielu z nich podejmuje zatrudnienie jeszcze podczas studiów. 
W rankingu szkół wyższych tygodnika „Wprost”, uczelnia uplasowała się na 15. miejscu, co oznacza, że pracodawcy doceniają absolwentów Politechniki Rzeszowskiej jako pracowników swoich firm.
Od ponad 65 lat istnienia, łącząc tradycję z nowoczesnością, „budujemy przyszłość” i studiujemy z pasją. 

E-katalog

Komisarz salonu

Edyta Tarnowska
tel. 22 628 58 62 wew. 29
tel. 22 621 75 26 wew. 29
e.tarnowska@perspektywy.pl