Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Uniwersytet w Białymstoku
Instytut Matematyki,
ul. Ciołkowskiego 1M
Instytut Chemii, ul. Ciołkowskiego 1K

Kiedy odbędzie się salon?

9 września
godz. 9.00 – 15.00
wstęp wolny


Białostocki Salon Maturzystów

Do egzaminu dojrzałości w 2018r. w Podlaskiem przystąpiło ok. 8,5 tys. uczniów. W większości to absolwenci liceów ogólnokształcących (5696 osób). Z danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej  w Łomży wynika, że zdawalność matury wniosła ponad 81 proc. Najlepiej wypadli uczniowie z powiatu augustowskiego, gdzie maturę zdało 87 proc. osób. Pozytywny wynik z egzaminu uzyskało 81,1 proc. wszystkich zdających, czyli 6866. Zdecydowanie lepiej matury poszły w liceach ogólnokształcących - 86,8 proc., natomiast w technikach pozytywnie egzamin przeszło 69,2 proc. uczniów. Egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym zdało 97 proc. maturzystów z woj. podlaskiego, z kolei pozytywnie egzamin z matematyki na poziomie podstawowym zaliczyło 84 proc. maturzystów. Natomiast 100-procentową zdawalność uczniowie uzyskali z języka hiszpańskiego, włoskiego, litewskiego i białoruskiego.

Tak było w 2018 r.

Uniwersytet w Białymstoku od rana gościł maturzystów z województwa podlaskiego uczestniczących w jedenastej edycji Białostockiego Salonu Maturzystów. W uroczystym otwarciu Salonu wzięli udział: prof. Jerzy Halicki – prorektor Uniwersytetu w Białymstoku, Jolanta Gołaszewska – dyrektor OKE w Łomży, Rafał Rudnicki - zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku, Franciszek Górski - przedstawiciel Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz prof. Adrian Chabowski – prorektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Goście Salonu przyjechali nie tylko z Białegostoku, ale także m.in. z Drohiczyna, Brańska, Wysokiego Mazowieckiego, Hajnówki. Tradycyjnie wielki zainteresowaniem cieszą się prezentacje ekspertów OKE w Łomży na temat matury 2019. W stoisku Perspektywy maturzyści i nauczyciele odbierali najnowszy Informator dla Maturzystów Perspektyw.


Fot. WSR

 


 

Tak było na Białostockim Salonie Maturzystów w 2017

Fot. WSR


Fot. Darek Kula

Patroni medialni

Komisarz salonu

Andrzej Wyszyński
tel. 22 628 58 62
tel. 22 621 75 26
a.wyszynski@perspektywy.pl