Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Uniwersytet Gdański
Wydział Prawa i Administracji
Gdańsk, ul. Bażyńskiego 6

Kiedy odbędzie się salon?

9-10 września
wstęp wolny

wjazd dla autokarów brama nr 10 (od ul. Wita Stwosza)
wjazd dla aut osobowych brama nr 2 (przy Rektoracie UG)


Gdański Salon Maturzystów

Co roku maturzyści z Trójmiasta i całego województwa pomorskiego przyjeżdżają na  Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, aby wziąć udział w Salonie Maturzystów. Największym zainteresowaniem cieszą się prezentacje dotyczące egzaminu maturalnego z matematyki i języka polskiego. Wszystko o maturze 2020, zasady i kryteria rekrutacji na wyższe uczelnie, prezentacje uczelni z regionu i z Polski, kontakt z fachowymi doradcami zawodowymi, wszystko to znajdą we wrześniu maturzyści na Salonie Maturzystów, który odbędzie się tradycyjnie na Uniwersytecie Gdańskim.

Tak było w 2018 r.

Uniwersytet Gdański już po raz dwunasty jest gospodarzem Salonu Maturzystów Perspektywy, który tradycyjnie przyciągnął tłumy maturzystów z Trójmiasta i województwa pomorskiego. Uczestników Salonu przywitali: prof. Krzysztof Bielawski, prorektor UG, Piotr Kowalczuk, wiceprezydent Gdańska i Irena Łaguna, dyrektor OKE w Gdańsku. Członkowie Komitetu Honorowego życzyli młodzieży sukcesu na maturze i udanej rekrutacji na studia. Prezydent Kowalczuk zachęcał młodych ludzi do studiowania i pracy w Gdańsku, gdzie są znakomite możliwości zatrudnienia a bezrobocie wynosi 3 proc.

Trwają prezentacje ekspertów OKE i spotkania z uczelniami. Duży zainteresowaniem cieszy się punkt gdańskich poradni psychologiczno-pedagogicznych, gdzie maturzyści mogą zbadać swoje predyspozycje i uzyskać fachowe porady dotyczące ścieżki kształcenia i kariery. Jutro drugi dzień gdańskiego Salonu.

Patroni medialni

Komisarz salonu

Anna Wdowińska
tel. 22 628 58 62 wew. 40
tel. 22 621 75 26 wew. 40
a.wdowinska@perspektywy.pl