Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Politechnika Gdańska

Adres:

ul. Gabriela Narutowicza 11/12
80-233 Gdańsk

Telefony:
58 348 67 00

pg.edu.pl
pg.edu.pl/rekrutacja

rekrutacja@pg.edu.pl

Opis:

Zmieniaj świat razem z nami!

Masz pomysł, który może zmienić świat? Zrealizuj go na Politechnice Gdańskiej. Zacznij już w trakcie studiów! To na PG powstają wynalazki, które są wykorzystywane w Polsce i na świecie. Wynalazki dla ludzi.

Politechnika Gdańska od lat realizuje ważne projekty badawcze: Cyber Oko, czyli system komunikacji za pomocą oczu, Ostemax 70 Comfort - ekologiczny i tani lek na osteoporozę, biodegradowalne tworzywo - alternatywa dla wszechobecnego plastiku, diamentowy czujnik do wykrywania grypy, hydrożele chitozanowe ChitoVelum PRO uznane za Polski Produkt Przyszłości 2019 czy systemy głębinowe „Głuptak” i „Morświn” wykorzystywane podczas morskich misji NATO – to tylko niektóre z nich.

Ty także marzysz o karierze naukowej? Politechnika Gdańska już od studiów zapewni ci dostęp do eksperckiej wiedzy, nowoczesnych technologii i infrastruktury.

ProtoLab – prototypownia 24/h

Na terenie kampusu działa m.in. ProtoLab, czyli pierwsza na Pomorzu całodobowa prototypownia, wyposażona w nowoczesne urządzenia do testowania rozwiązań z branży technologii informacyjno-komunikacyjnych ICT, gdzie młodzi inżynierowie znajdują rozwiązania swoich pomysłów i koncepcji. To także miejsce, w którym możesz poznać przyszłych członków swojego zespołu projektowego.

Najlepsze koło naukowe Pomorza

Własne projekty naukowe będziesz mógł rozwijać także w jednym z wielu kół naukowych działających na uczelni, które mają na swoim koncie wiele imponujących osiągnięć, w tym przyznaną dwukrotnie z rzędu statuetkę Czerwonej Róży, prestiżowej nagrody przyznawanej od ponad pół wieku dla najlepszych studentów i kół naukowych na Pomorzu (koła KOMBO i SIMLE).

Kosmiczne eksperymenty studentów

O rozwiązaniach, nad którymi pracowali studenci Politechniki Gdańskiej głośno jest zresztą także na świecie! Członkowie zespołu projektu HEDGEHOG wraz z Europejską Agencją Kosmiczną wysłali niedawno swój eksperyment w przestrzeń kosmiczną. Na pokładzie rakiety znalazł się m.in. nowatorski czujnik strumienia ciepła opracowany przez mgr. inż. Adama Dąbrowskiego, nagrodzony w konkursie organizowanym przez Urząd Patentowy RP. Urządzenie zostało w czerwcu opatentowane, a eksperyment zaowocował publikacją w prestiżowym czasopiśmie naukowym.

Oferta studiów

Kandydaci na studia stacjonarne pierwszego stopnia mogą wybierać spośród 34 kierunków studiów, w tym 4 kierunków międzywydziałowych, 2 kierunków międzyuczelnianych, a także 5 kierunków i specjalności w języku angielskim. 

Więcej informacji o ofercie kształcenia, wymaganych dokumentach, harmonogramie rekrutacji oraz odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez kandydatów na studia znajdziesz na stronie pg.edu.pl/rekrutacja

E-katalog

Komitet Honorowy

prof. Jerzy Gwizdała

prof. Jerzy Gwizdała
Przewodniczący Konferencji Rektorów Woj. Pomorskiego
Rektor Uniwersytetu Gdańskiego
Przewodniczący Komitetu Honorowego

Dariusz Drelich

Dariusz Drelich
Wojewoda
Pomorski

Mieczysław Struk

Mieczysław Struk
Marszałek
Województwa
Pomorskiego

Aleksandra Dulkiewicz

Aleksandra Dulkiewicz
Prezydent
Miasta Gdańska

Irena Łaguna

Irena Łaguna
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku

Komisarz salonu

Anna Wdowińska
tel. 22 628 58 62 wew. 40
tel. 22 621 75 26 wew. 40
a.wdowinska@perspektywy.pl

Patroni medialni