Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Adres:

Koszykowa 86
02-008 Warszawa

Telefony:
22 584 45 90

pja.edu.pl

pjatk@pja.edu.pl
rekrutacja@pja.edu.pl

Opis:

PJATK powstała w 1994 roku. Jest najlepszą niepubliczną uczelnią techniczną w Polsce. Prowadzi kształcenie w języku polskim i angielskim na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich, podyplomowych i doktoranckich oraz kursach. W ofercie ma kierunki studiów I i II stopnia na Wydziale Informatyki, Wydziale Sztuki Nowych Mediów, Wydziale Zarządzania Informacją i Wydziale Kultury Japonii. Kandydaci na studia na kierunkach grafika oraz architektura wnętrz mogą zapisać się na kursy przygotowawcze na WSNM. Siedziba uczelni mieści się w centrum Warszawy. Wydziały zamiejscowe uczelni znajdują się w Gdańsku.

PJATK dysponuje nowoczesnymi laboratoriami i pracowniami: multimediów, sieci urządzeń mobilnych, druku 3D, studiem nagrań, studiem realizacji dźwięku, laboratorium fotograficznym, pracownią malarską. Działają w niej koła naukowe, w których studenci poznają tradycyjną sztukę japońską czy tworzą aplikacje mobilne.

 

Akademia ma uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk technicznych w informatyce oraz mechanice, a także doktora sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne. Jako jedyna uczelnia niepubliczna w Polsce PJATK uzyskała uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk technicznych w dziedzinie informatyki.

 

Przy uczelni działa Akademickie Liceum Ogólnokształcące, w którym młodzież uczy się w klasach: informatyczno-matematycznej, kulturoznawczej i plastyczno-informatycznej.

E-katalog

Komitet Honorowy

prof. Jerzy Gwizdała

prof. Jerzy Gwizdała
Przewodniczący Konferencji Rektorów Woj. Pomorskiego
Rektor Uniwersytetu Gdańskiego
Przewodniczący Komitetu Honorowego

Dariusz Drelich

Dariusz Drelich
Wojewoda
Pomorski

Mieczysław Struk

Mieczysław Struk
Marszałek
Województwa
Pomorskiego

Aleksandra Dulkiewicz

Aleksandra Dulkiewicz
Prezydent
Miasta Gdańska

Irena Łaguna

Irena Łaguna
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku

Komisarz salonu

Anna Wdowińska
tel. 22 628 58 62 wew. 40
tel. 22 621 75 26 wew. 40
a.wdowinska@perspektywy.pl

Patroni medialni