Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Adres:

ul. Warszawska 24
31-155 Kraków

Telefony:
12 628 20 65
12 628 20 66

pk.edu.pl
rekrutacja.pk.edu.pl

promocja@pk.edu.pl

Opis:

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki od ponad 70. lat kształci kadry inżynierskie kraju i pracuje nad poprawą polskiej myśli technologicznej. Mury PK opuściło do tej pory prawie 100 tys. absolwentów – bardzo dobrze przygotowanych do wykonywania zawodu inżynierów i magistrów inżynierów. Wykwalifikowana kadra, orientacja na innowacyjność i współpracę z przemysłem, dostęp do najnowszych technologii i kontakty z uczelniami na całym świecie to znaki rozpoznawcze PK.

Politechnika oferuje możliwość kształcenia na nowoczesnych kierunkach studiów, w tym kierunkach w języku angielskim, a także studia podyplomowe i kursy. Na studentów czekają doskonale wyposażone laboratoria, takie jak unikatowe Laboratorium Badań Technoklimatycznych i Maszyn Roboczych. Wkrótce powstanie też nowe centrum badawcze PK – Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej, które będzie służyć m.in. walce ze smogiem. 

Uczelnia współpracuje z czołowymi firmami polskimi i zagranicznymi. Dzięki temu studenci mogą odbywać płatne staże i praktyki u swoich przyszłych pracodawców, a także otrzymywać od nich stypendia. Raporty Biura Karier wskazują, że zdecydowana większość absolwentów PK nie ma problemu ze znalezieniem pracy. 

Studenci Politechniki mogą rozwijać swoje naukowe zainteresowania w kilkudziesięciu kołach naukowych. Na pasjonatów sportu czekają sekcje w ramach AZS. PK patronuje wielu przedsięwzięciom kulturalnym, wspiera funkcjonowanie sceny teatralnej, chóru i orkiestry, organizuje wystawy.

E-katalog

Komitet Honorowy

prof. Przemysław Jałowiecki
Przewodniczący Regionalnej Konferencji Rektorów Uczelni Akademickich
Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Przewodniczący Komitetu Honorowego

prof. Andrzej Kowalczyk
Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Jarosław Wieczorek
Wojewoda Śląski

Jakub Chełstowski
Marszałek
Województwa Śląskiego

Marcin Krupa
Prezydent Miasta Katowice

Robert Wanic
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie

Urszula Bauer
Śląski Kurator Oświaty

Komisarz salonu

Andrzej Wyszyński
tel. 22 628 58 62
a.wyszynski@perspektywy.pl

Patroni medialni