Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Politechnika Świętokrzyska
Rektorat i Biblioteka Główna
Kielce, Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7

Kiedy odbędzie się salon?

25 września,
godz. 8.30 - 15.00
wstęp wolny
Parking dla autokarów mapa dojazdu


Kielecki Salon Maturzystów

Maturzyści z województwa świętokrzyskiego spotkają się z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi oraz z uczelniami z Kielc i innych miast akademickich w środę 25 września br. na Politechnice Świętokrzyskiej.

Politechnika Świętokrzyska to nowoczesna uczelnia. Ponad 70 laboratoriów wyposażonych w nowoczesną aparaturę pozwala na prowadzenie badań naukowych i realizację zadań dydaktycznych na najwyższym światowym poziomie. Unikalne w skali kraju Centrum Laserowych Technologii Metali (wspólna jednostka Politechniki i Polskiej Akademii Nauk) posiada pełne zaplecze do prowadzenia badań w obszarze technologii laserowych i plazmowych.

Zapraszamy serdecznie.

Tak było w 2018 r.

Już po raz dziesiąty odbywa się Kielecki Salon Maturzystów. Gospodarzem Salonu jest Politechnika Świętokrzyska. To doskonała okazja dla maturzystów, by zapoznać się z ofertą szkół wyższych, zasięgnąć porad u ekspertów OKE i poznać zasady zdawania egzaminów maturalnych z poszczególnych przedmiotów.

Życzę Państwu, aby decyzja wyboru uczelni okazała się trafna”, tymi słowami przywitał maturzystów prof. Artur Maciąg, prorektor ds. studenckich i dydaktyki podczas inauguracji Salonu. Świętokrzyski wicekurator oświaty, Tomasz Pleban dodał: „To wy jesteście przyszłością narodu i to wy będziecie wytyczać kierunki rozwoju. Życzę wam, aby wybór drogi życiowej i uczelni pokrywał się z tym, co chcecie robić w przyszłości.”

Andrzej Sygut, zastępca Prezydenta Miasta, prezentując film „Akademickie Kielce”, podkreślił znaczenie promocji Kielc jako miasta uniwersyteckiego i kooperacji z tutejszymi szkołami wyższymi. - Siła intelektualna zależy od uczelni, dlatego stawiamy na współpracę - powiedział w swoim wystąpieniu. O zaletach Politechniki Świętokrzyskiej mówił prof. Maciąg, natomiast Uniwersytet im. Jana Kochanowskiego w Kielcach zaprezentowała prof. Monika Szpringer, prorektor ds. studenckich i kształcenia, która zwróciła się do przyszłych studentów z przesłaniem: „To czas istotnych wyborów na całe życie. Nawet, jeżeli okaże się, że kierunek, który wybierzecie okaże się niewłaściwy, zawsze możecie zmienić uczelnię, kierunek, miasto. Ważne jest, żebyście mogli spełniać marzenia”.

Podczas inauguracji Salonu zaprezentowano także łazik marsjański, który został skonstruowany przez studentów i doktorantów Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn Politechniki Świętokrzyskiej. Projekt ten zwyciężył w European Rover Challenge 2018.

Maturzyści biorą udział w licznych wykładach na temat egzaminów maturalnych. Dzięki nim mogą dowiedzieć się, jak przygotować się do matury i osiągnąć dobry wynik z takich przedmiotów jak matematyka, j. polski, chemia, fizyka i astronomia, biologia, geografia, historia, WOS czy z języków obcych. Pomocny jest także wykład „Wszystko o maturze 2019”.  Dodatkowo mogą oni uzyskać informację, w jaki sposób wykorzystać narzędzia marketingowe, by osiągnąć sukces na egzaminie ustnym oraz jak zdobyć pracę na rynku marketingowym.

Bardzo dużą popularnością cieszy się „Informator dla maturzystów 2019”. Stanowi  on niezbędne kompendium wiedzy dla uczniów klas maturalnych.  Na jego zawartość składają się m.in. ranking szkół wyższych, zasady przyjęć na studia, harmonogram egzaminów maturalnych, oferty szkół wyższych. Jest w nim także promowany program „Study in Poland”.

fot. Warszawska Szkoła Reklamy

fot. Politechnika Świętokrzyska

 

Tak było rok temu

 

Fot. WSR

Patroni medialni

Komisarz Salonu

Magda Rulska
tel. 22 628 58 62 wew. 13
m.rulska@perspektywy.pl