Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Politechnika Świętokrzyska w Kielcach

Adres:

al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7
25-512 Kielce

Telefony:
41 342 45 40
41 342 43 30

tu.kielce.pl

ewa.karonska@tu.kielce.pl
kamil.dziewit@tu.kielce.pl

Opis:

Politechnika Świętokrzyska to nowoczesna uczelnia. Laboratoria i unikalne w skali kraju Centrum Laserowych Technologii Metali (wspólna jednostka z Polską Akademią Nauk) są wyposażone w aparaturę najnowszej generacji pozwalającą na prowadzenie badań naukowych i realizację zadań dydaktycznych na najwyższym światowym poziomie.

Politechnika Świętokrzyska to miejsce dla ludzi kreatywnych. Studenci oraz doktoranci Uczelni realizują swoje pasje, odnoszą sukcesy w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach – pierwsze miejsce zespołu IMPULS na tegorocznych University Rover Challenge (URC)  – międzynarodowych zawodach łazików marsjańskich rozgrywanych na amerykańskiej pustyni w stanie Utah w pobliżu analogu bazy marsjańskiej MDRS, dwa pierwsze miejsca w zawodach bolidów elektrycznych na torze w Bydgoszczy zespołu Tu Kielce Greenpower, zwycięstwo studentów ekonomii w ogólnopolskim konkursie BanRisk – symulacyjnej grze bankowej. Wynalazki autorstwa studentów Politechniki zdobywają nagrody na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie.

Zwarty 22-hektarowy kampus Politechniki zlokalizowany jest w centrum miasta. Obejmuje 5 obiektów dydaktycznych z halami laboratoryjnymi – całkowicie wyremontowanych oraz nowo wybudowanych. W kampusie mieści się również hala dydaktyczno-sportowa – siedziba Centrum Sportu, gmach Rektoratu i Biblioteki Głównej, Centrum Laserowych Technologii Metali i 6 domów akademickich.

Politechnika Świętokrzyska to przepis na zawodową karierę. Wybierz studia, które rozwiną Twoją pasję i umożliwią wymarzoną pracę. Na przyszłych studentów czeka 19 kierunków na pięciu wydziałach. Specjalistyczna wiedza i kreatywne myślenie to atuty dla przyszłego pracodawcy. Politechnika Świętokrzyska jest w zasięgu Twoich możliwości.

E-katalog

Szkoły policealne
Warszawska Szkoła Reklamy

Komitet Honorowy

prof. Wiesław Trąmpczyński

prof. Wiesław Trąmpczyński
Rektor Politechniki Świętokrzyskiej
Przewodniczący Komitetu Honorowego

Agata Wojtyszek

Agata Wojtyszek
Wojewoda
Świętokrzyski

Andrzej Bętkowski

Andrzej Bętkowski
Marszałek Województwa Świętokrzyskiego

Bogdan Wenta

Bogdan Wenta
Prezydent
Kielc

Danuta Zakrzewska

Danuta Zakrzewska
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi

Kazimierz Mądzik

Kazimierz Mądzik
Świętokrzyski
Kurator Oświaty

Komisarz Salonu

Magda Rulska
tel. 22 628 58 62 wew. 13
m.rulska@perspektywy.pl

Patroni medialni