Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Uniwersytet Jagielloński
Auditorium Maximum
Kraków, ul. Krupnicza 33

Kiedy odbędzie się salon?

5-6 września
godz. 8.30 – 15.00
wstęp wolnyKrakowski Salon Maturzystów

Salon Maturzystów na Uniwersytecie Jagiellońskim co roku cieszy się ogromną popularnością wśród małopolskiej młodzieży. Co roku Salon w Krakowie odwiedza około 10 tysięcy maturzystów po to, aby zapoznać się z ofertą około trzydziestu uczelni z całej Polski. Równie ważnym celem odwiedzin w najnowocześniejszych auli wykładowych Auditorium Maximum UJ są spotkania z ekspertami OKE w Krakowie prezentującymi zasady egzaminu maturalnego.

Studia na Tajwanie – to całkiem realne

Uczelnie  na najwyższym światowym poziomie (co odzwierciedlają międzynarodowe rankingi, jak np. QS University Ranking) oraz nowoczesne, nastawione na praktykę techniki nauczania – to, w największym skrócie, oferta studiów na Tajwanie. Wyjazd na studia do tego kraju wcale nie jest nierealny! Ministerstwo Edukacji Tajwanu proponuje wiele programów stypendialnych dla polskich studentów, takich jak stypendia językowe Huayu Enrichment Scholarship oraz stypendia związane z programami studiów Taiwan Scholarship (na pierwszy, drugi i trzeci stopnień studiów), które mogą znacznie ułatwić wyjazd. Można oczywiście studiować po angielsku, ale także w języku chińskim mandaryńskim, który wcale nie jest trudny do opanowania. Przekonają się o tym uczestnicy spotkania “Nauka języka chińskiego mandaryńskiego na Tajwanie” podczas  krakowskiego Salonu. Poprowadzi je doświadczony lektor z Tajwanu.

Organizatorzy  - StudyInTaiwan - chcą przekonać maturzystów, że  język mandaryński wcale nie jest tak trudny jak nam się wydaje. Kursy tego języka prowadzone przez uczelnie na Tajwanie kładą nacisk na włączenie do treści nauczania elementów kultury i życia codziennego, co tworzy doskonałe warunki do przyswajania wiedzy poprzez codzienne wykorzystywanie jej w życiowych sytuacjach.

Spotkanie odbędzie się 5 września o godz. 12.30, a 6 września o 11.40 w sali seminaryjnej Auditorium Maximum.

Tak było w 2018 r.

Gospodarzem Krakowskiego Salonu Maturzystów jest tradycyjnie Uniwersytet Jagielloński. Tegoroczna edycja cieszy się ogromną frekwencją, podobnie jak w ubiegłym roku. Przyszli kandydaci na studia odwiedzają liczne stoiska szkół wyższych i korzystają z porad ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, uczestnicząc w wykładach dotyczących egzaminów maturalnych z poszczególnych przedmiotów.

„Jesteśmy tu, by połączyć  maturę ze studiami. Aby ułatwić Państwu wybór uczelni”, tymi słowami rozpoczął Inaugurację Salonu Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”. Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Wojciech Nowak, dodał: „To Państwo jesteście przyszłością. Apeluję, żebyście podjęli własną decyzję, bo to jest wasze życie. Aby osiągnąć sukces, trzeba się wzorować na najlepszych i wybrać dobrą uczelnię. Nie bójcie się marzeń”. Lech Gawryłow, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie, podkreślił znaczenie Salonu: „Ta formuła sprawdza się od lat, sale są wypełnione. Salony są po to, aby móc spełnić marzenia o studiach i przyszłym zawodzie. Naszym zadaniem jest pomóc Państwu w ich wyborze”. Halina Cymer, małopolska wicekurator oświaty dodała: „Ten projekt promuje współpracę miasta z uczelniami. Przynosi ona dobre efekty”.

Na tegorocznym Salonie maturzyści mają okazję uczestniczenia w wykładach na temat egzaminów maturalnych m.in. z matematyki,  języka polskiego, historii, chemii, wiedzy o społeczeństwie, fizyki. Dzięki poradom ekspertów OKE maturzyści otrzymują cenne informacje, jak się przygotować do matury, jak ją zdać i jak osiągnąć dobry wynik.

Ogromną popularnością cieszy się również Informator Maturzystów 2019. Zawiera on m.in. rankingi szkół wyższych i kierunków, informacje o uczelniach, porady związane z maturą. Stanowi on przydatne źródło dla młodych ludzi, którzy muszą podjąć ważną decyzję w swoim życiu.

Piątek, 21 września, to drugi dzień Salonu. W programie m.in. prezentacje krakowskich szkół wyższych, ale także wykłady dotyczące egzaminów maturalnych z takich przedmiotów jak geografia, biologia, język polski, języki obce. Można również zapoznać się z ofertą wydawnictw edukacyjnych.

Serdecznie zapraszamy!


fot. Anna Wojnar

 

 

Tak było rok temu

Fot. WSR


Fot. Darek Kula

Komitet Honorowy

prof. Wojciech Nowak

prof. Wojciech Nowak
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego
Przewodniczący Komitetu Honorowego

Piotr Ćwik

Piotr Ćwik
Wojewoda
Małopolski

Witold Kozłowski

Witold Kozłowski
Marszałek
Województwa
Małopolskiego

Jacek Majchrowski

Jacek Majchrowski
Prezydent
Miasta Krakowa

Lech Gawryłow

Lech Gawryłow
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie

Barbara Nowak

Barbara Nowak
Małopolski Kurator Oświaty

Komisarz salonu

Anna Szkutnik
tel. 22 628 58 62 wew. 34
a.szkutnik@perspektywy.pl

Patroni medialni