Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Uniwersytet Jagielloński
Auditorium Maximum
Kraków, ul. Krupnicza 33

Kiedy odbędzie się salon?

5-6 września
godz. 8.30 – 15.00
wstęp wolnyWystartowała kampania Salon Maturzystów Perspektywy 2019

- Mam dla was najlepszą wiadomość, jaką usłyszycie dzisiaj: będziemy od was więcej wymagać. Idea, jaka przyświecała reformie nauki polskiej, to bowiem podnoszenie poprzeczki coraz wyżej. Będziecie zatem stromo iść w górę. I to jest dla was szansa! Jesteście pokoleniem, przed którym otwiera się o wiele szersza perspektywa niż dla waszych starszych kolegów. Życzę wam jak najmądrzejszych wyborów – powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podczas inauguracji Krakowskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2019.

Nie w samo południe, ale o godz. 10, w Krakowie uroczyście otwarto największą w Polsce kampanię edukacyjną organizowaną przez Fundację Edukacyjną Perspektywy wraz z Okręgowymi Komisjami Egzaminacyjnymi i uczelniami akademickimi pełniącymi rolę gospodarzy. W Krakowie gospodarzem nie mógł być nikt inny, tylko najstarsza polska uczelnia, Uniwersytet Jagielloński, której przedstawiciele – prof. Jacek Popiel, prorektor UJ ds. polityki kadrowej i finansowej, oraz prof. Armen Edigarian, prorektor ds. dydaktyki – uczestniczyli w inauguracji. Rangę wydarzenia podkreślała obecność znakomitych gości, na czele z Jarosławem Gowinem, wicepremierem i ministrem nauki i szkolnictwa wyższego. Miasto Kraków reprezentowała Anna Korfel-Jasińska, wiceprezydent ds. edukacji, sportu i turystyki.

Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, podkreślał, że organizowane w całej Polsce Salony Maturzystów to miejsce dla wyborów młodych ludzi najważniejsze. – To tutaj matura spotyka się ze studiami. To wasze miejsce i wasz czas! Prezes fundacji powiedział, że wszyscy pracujący w szeroko rozumianej edukacji – uczelnie, przygotowując ofertę kierunków, CKE, ustalając zasady egzaminu maturalnego, Fundacja „Perspektywy”, organizując to wydarzenie i przygotowując najważniejszą teraz dla młodych ludzi lekturę, „Informator Maturzystów 2019”, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, reformując uczelnie – wykonali już swoje zadania. – Teraz jest czas na was, na waszą pracę i wasze wybory!

Krakowski Salon Maturzystów 2019 odwiedzać można 5-6 września w godz. 8.30 – 15.00, Auditorium Maksimum UJ, ul. Krupnicza 33. Wstęp na imprezę jest wolny.


Fot. Anna Wojnar

Komitet Honorowy

prof. Wojciech Nowak

prof. Wojciech Nowak
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego
Przewodniczący Komitetu Honorowego

Piotr Ćwik

Piotr Ćwik
Wojewoda
Małopolski

Witold Kozłowski

Witold Kozłowski
Marszałek
Województwa
Małopolskiego

Jacek Majchrowski

Jacek Majchrowski
Prezydent
Miasta Krakowa

Lech Gawryłow

Lech Gawryłow
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie

Barbara Nowak

Barbara Nowak
Małopolski Kurator Oświaty

Komisarz salonu

Anna Szkutnik
tel. 22 628 58 62 wew. 34
a.szkutnik@perspektywy.pl

Patroni medialni