Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Kastu International

Adres:

ul. Powstańców Śląskich 5 /607
53-332 Wrocław

Telefony:
501 844 840

kastu.pl/

konrad@kastu.pl

Opis:

Kastu International jest oficjalnym przedstawicielem ponad 100 zagranicznych uczelni. Naszym celem jest pomoc w spełnianiu marzeń o studiach za granicą oraz oferowanie studiów bezpłatnych lub ze wsparciem finansowym, prowadzonych w pełni w języku angielskim. Nie tylko udzielimy Ci obiektywnej informacji na temat możliwości studiowania na wybranym kierunku, lecz także będziemy Ci towarzyszyć w trakcie całego procesu aplikacji. Jesteśmy profesjonalistami z wieloletnim doświadczeniem. Dzięki nam już ponad 7000 osób dostało się na wymarzone studia. Z Kastu International nie tylko dostaniesz się na zagraniczną uczelnię, ale także rozpoczniesz najwspanialszą przygodę swojego życia.

Wykaz uczelni:

The University of Northampton
Waterside Campus, University Drive, Northampton, NN1 5PH, Anglia
https://www.northampton.ac.uk/
study@northampton.ac.uk, 00 44 (0) 1604 892134

The University of Northampton to wiodąca instytucja pod względem sposobu nauczania (otrzymała złoty medal w rankingu Teaching Excellence Framework) oraz przedsiębiorczości społecznej, a w ciągu ostatnich 3 lat ponad 95% absolwentów znalazło zatrudnienie. Ich motto kierowane do studentów to: wykorzystaj swój potencjał. Zatem na studiach nie tylko poznasz przyjaciół, zdobędziesz nowe przydatne kontakty, poprawisz swój angielski, ale również będziesz doskonalił swoje umiejętności i szlifował swój talent. Northampton? A gdzie to w ogóle jest? Lokalizacja też jest świetna. Godzinę drogi od Londynu znajdują się dwa bardzo atrakcyjne kampusy uczelni. 

University of Lincoln
Brayford Pool LN6 7TS Lincoln, Anglia
https://www.lincoln.ac.uk/home/
enquiries@lincoln.ac.uk,+44 (0)1522 882000

University of Lincoln to przede wszystkim jakość nauczania. Co za tym idzie: wysoki poziom zadowolenia studentów. Był pierwszym uniwersytetem, który zdobył nagrodę Charter Mark za niezwykłe podejście do studentów. Uczelnia oferuje szeroką gamę kierunków, jest uznawana za jedną z czołowych, jeśli chodzi o kierunki psychologiczne. Sam kampus wart jest ponad 200 milionów funtów - a liczne pracownie i laboratoria sprawiają, że na żadnym kierunku nie zabraknie narzędzi i chęci do przeprowadzenia badań. Główny kampus zlokalizowany jest w pobliżu przystani Brayford Pool w samym centrum miasta, ze sklepami, restauracjami i zakwaterowaniem dostępnym na wyciągnięcie ręki.

Anglia Ruskin University
East Road CB1 1PT Cambridge, Anglia
https://aru.ac.uk/
international@anglia.ac.uk, +44 (0)1245 493131

Historia Uniwerystetu Anglia Ruskin rozpoczęła się już w 1858 roku. Mimo że uczelnia ta posiada tak długą i bogatą tradycję, to należy do tych nowoczesnych. Posiada 4 główne kampusy: w Cambridge, Chelmsford, Londynie oraz Peterborough, w które zainwestowano 115 milionów funtów. Ich wizja jest prosta: zmiana na lepsze poprzez ciężką pracę, innowacyjne pomysły, edukację oraz badania. Tutaj od pierwszego dnia zacznie się Twoja kariera. Uczelnia pomoże Ci osiągnąć cele, będzie wspierała Twoją ambicję i kreatywność, co potem przyda Ci się z pewnością na światowym rynku pracy. 

Brunel University London 
Kingston Lane UB8 3PN Uxbridge, Middlesex, Anglia
https://www.brunel.ac.uk/
claire.lynch@brunel.ac.uk, +44 (0)1895 274000

Studiuj na kampusie Uniwersytetu Brunel w Londynie, który znajduje się wśród jednej trzeciej najlepszych uniwersytetów na całym świecie (QS World University Rankings 2019). Brunel University jest bardzo ekscytującym miejscem do nauki, relaksu i rozrywki. Tutaj będziesz wykorzystywał swój potencjał bazując na rzeczywistych problemach w realnych sytuacjach. Uczelnia oferuje szeroki zakres studiów licencjackich i magisterskich w tym biznes, prawo, inżynierię, nauki biomedyczne i psychologię.

NHL Stenden University of Applied Sciences 
Rengerslaan 8-10 8900 CB Leeuwarden, Holandia
https://www.nhlstenden.com/en
CSA@nhlstenden.com, +31 58 244 11 00 

NHL Stenden jest międzynarodowym uniwersytetem nauk stosowanych z kampusami w kilku krajach (oprócz Holandii, m.in. w Republice Południowej Afryki, Katarze, Tajlandii i Indonezji). NHL Stenden skupia się przede wszystkim na nauce przez praktykę, oferując kierunki studiów w dziedzinach takich, jak biznes, IT, marketing, turystyka i wiele innych. Programy nauczania na NHL Stenden opierają się na aktualnych trendach w wybranych sektorach oraz branżach, zarówno na poziomie kraju, jak i w kontekście międzynarodowym.

HU University of Applied Sciences Utrecht
Padualaan 101 3584 CH Utrecht, Holandia
https://www.internationalhu.com/
io@hu.nl, +31 88 481 81 81

HU University of Applied Sciences koncentruje się i opiera na edukacji zawodowej, wszyscy wykładowcy pracujący na uczelni są zawodowo związani z wykładanymi dyscyplinami i często wykorzystują swoje praktyczne doświadczenie zawodowe podczas zajęć. Ważny aspekt wykładów stanowi bezpośrednia praca nad rzeczywistymi projektami dla międzynarodowych firm, co zapewnia nie tylko praktyczne doświadczenie, ale także pogłębia wiedzę. Utrecht – miasto akademickie, w którym znajduje się uczelnia, ma bardzo długą i ciekawą historię, dlatego miłośnicy kultury z pewnością znajdą wiele atrakcji i miejsc do odwiedzenia.

Northumbria University
110 Middlesex Street London E1 7HT, Anglia
https://www.northumbria.ac.uk/
bc.applicantservices@northumbria.ac.uk, +44 (191) 232 6002

Uniwersytet w Newcastle stara się przygotować studentów do zmieniających się potrzeb rynku pracy, zapewnić nie tylko wysoką jakość kształcenia, ale także przygotowanie praktyczne. Tutaj możesz zadawać pytania, możesz rozwijać swoje zainteresowania, bo sam wybierasz swój program studiów, masz możliwość odbycia praktyki zawodowej, która stanowi bezcenne doświadczenie i pomaga w skutecznych poszukiwaniach pracy po ukończeniu studiów. Plusem jest również doskonałe połączenia komunikacyjne (tylko 50 minut jazdy pociągiem z centrum Londynu). 

Tilburg University
Warandelaan 2, 5037 AB Tilburg, Holandia
https://www.tilburguniversity.edu/
+31 (0)13 466 9111

Motto uniwersytetu "understanding society" przyczyniło się do zrozumienia potrzeb. Uniwersytet, dzięki swojej działalności, chce przyczynić się do wszechstronnego rozwoju społeczeństwa, do bycia jego integralną częścią. Studenci oraz wykładowcy tworzą  akademicką wspólnotę, w której wszyscy uczą się jeden od drugiego. Wykładowcy przekazują studentom swoją wiedzę oraz doświadczenia, ale też przejmują od nich młodzieńczy entuzjazm oraz nowe idee. Misją uniwersytetu jest inspirowanie studentów i pracowników do maksymalnego wykorzystania własnego potencjału, pomagania im stać się bardziej skutecznymi w przyszłości i mieć pozytywny wpływ na społeczeństwo.

E-katalog

Komitet Honorowy

prof. Wojciech Nowak

prof. Wojciech Nowak
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego
Przewodniczący Komitetu Honorowego

Piotr Ćwik

Piotr Ćwik
Wojewoda
Małopolski

Witold Kozłowski

Witold Kozłowski
Marszałek
Województwa
Małopolskiego

Jacek Majchrowski

Jacek Majchrowski
Prezydent
Miasta Krakowa

Lech Gawryłow

Lech Gawryłow
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie

Barbara Nowak

Barbara Nowak
Małopolski Kurator Oświaty

Komisarz salonu

Anna Szkutnik
tel. 22 628 58 62 wew. 34
a.szkutnik@perspektywy.pl

Patroni medialni