Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Adres:

ul. Warszawska 24
31-155 Kraków

Telefony:
12 628 20 65
12 628 20 66

pk.edu.pl
rekrutacja.pk.edu.pl

promocja@pk.edu.pl

Opis:

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki od ponad 70. lat kształci kadry inżynierskie kraju i pracuje nad poprawą polskiej myśli technologicznej. Mury PK opuściło do tej pory prawie 100 tys. absolwentów – bardzo dobrze przygotowanych do wykonywania zawodu inżynierów i magistrów inżynierów. Wykwalifikowana kadra, orientacja na innowacyjność i współpracę z przemysłem, dostęp do najnowszych technologii i kontakty z uczelniami na całym świecie to znaki rozpoznawcze PK.

Politechnika oferuje możliwość kształcenia na nowoczesnych kierunkach studiów, w tym kierunkach w języku angielskim, a także studia podyplomowe i kursy. Na studentów czekają doskonale wyposażone laboratoria, takie jak unikatowe Laboratorium Badań Technoklimatycznych i Maszyn Roboczych. Wkrótce powstanie też nowe centrum badawcze PK – Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej, które będzie służyć m.in. walce ze smogiem. 

Uczelnia współpracuje z czołowymi firmami polskimi i zagranicznymi. Dzięki temu studenci mogą odbywać płatne staże i praktyki u swoich przyszłych pracodawców, a także otrzymywać od nich stypendia. Raporty Biura Karier wskazują, że zdecydowana większość absolwentów PK nie ma problemu ze znalezieniem pracy. 

Studenci Politechniki mogą rozwijać swoje naukowe zainteresowania w kilkudziesięciu kołach naukowych. Na pasjonatów sportu czekają sekcje w ramach AZS. PK patronuje wielu przedsięwzięciom kulturalnym, wspiera funkcjonowanie sceny teatralnej, chóru i orkiestry, organizuje wystawy.

E-katalog

Komitet Honorowy

prof. Wojciech Nowak

prof. Wojciech Nowak
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego
Przewodniczący Komitetu Honorowego

Piotr Ćwik

Piotr Ćwik
Wojewoda
Małopolski

Witold Kozłowski

Witold Kozłowski
Marszałek
Województwa
Małopolskiego

Jacek Majchrowski

Jacek Majchrowski
Prezydent
Miasta Krakowa

Lech Gawryłow

Lech Gawryłow
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie

Barbara Nowak

Barbara Nowak
Małopolski Kurator Oświaty

Komisarz salonu

Anna Szkutnik
tel. 22 628 58 62 wew. 34
a.szkutnik@perspektywy.pl

Patroni medialni