Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Politechnika Gdańska

Adres:

ul. Gabriela Narutowicza 11/12
80-233 Gdańsk

Telefony:
58 348 67 00

pg.edu.pl
pg.edu.pl/rekrutacja

rekrutacja@pg.edu.pl

Opis:

Zmieniaj świat razem z nami!

Masz pomysł, który może zmienić świat? Zrealizuj go na Politechnice Gdańskiej. Zacznij już w trakcie studiów! To na PG powstają wynalazki, które są wykorzystywane w Polsce i na świecie. Wynalazki dla ludzi.

Politechnika Gdańska od lat realizuje ważne projekty badawcze: Cyber Oko, czyli system komunikacji za pomocą oczu, Ostemax 70 Comfort - ekologiczny i tani lek na osteoporozę, biodegradowalne tworzywo - alternatywa dla wszechobecnego plastiku, diamentowy czujnik do wykrywania grypy, hydrożele chitozanowe ChitoVelum PRO uznane za Polski Produkt Przyszłości 2019 czy systemy głębinowe „Głuptak” i „Morświn” wykorzystywane podczas morskich misji NATO – to tylko niektóre z nich.

Ty także marzysz o karierze naukowej? Politechnika Gdańska już od studiów zapewni ci dostęp do eksperckiej wiedzy, nowoczesnych technologii i infrastruktury.

ProtoLab – prototypownia 24/h

Na terenie kampusu działa m.in. ProtoLab, czyli pierwsza na Pomorzu całodobowa prototypownia, wyposażona w nowoczesne urządzenia do testowania rozwiązań z branży technologii informacyjno-komunikacyjnych ICT, gdzie młodzi inżynierowie znajdują rozwiązania swoich pomysłów i koncepcji. To także miejsce, w którym możesz poznać przyszłych członków swojego zespołu projektowego.

Najlepsze koło naukowe Pomorza

Własne projekty naukowe będziesz mógł rozwijać także w jednym z wielu kół naukowych działających na uczelni, które mają na swoim koncie wiele imponujących osiągnięć, w tym przyznaną dwukrotnie z rzędu statuetkę Czerwonej Róży, prestiżowej nagrody przyznawanej od ponad pół wieku dla najlepszych studentów i kół naukowych na Pomorzu (koła KOMBO i SIMLE).

Kosmiczne eksperymenty studentów

O rozwiązaniach, nad którymi pracowali studenci Politechniki Gdańskiej głośno jest zresztą także na świecie! Członkowie zespołu projektu HEDGEHOG wraz z Europejską Agencją Kosmiczną wysłali niedawno swój eksperyment w przestrzeń kosmiczną. Na pokładzie rakiety znalazł się m.in. nowatorski czujnik strumienia ciepła opracowany przez mgr. inż. Adama Dąbrowskiego, nagrodzony w konkursie organizowanym przez Urząd Patentowy RP. Urządzenie zostało w czerwcu opatentowane, a eksperyment zaowocował publikacją w prestiżowym czasopiśmie naukowym.

Oferta studiów

Kandydaci na studia stacjonarne pierwszego stopnia mogą wybierać spośród 34 kierunków studiów, w tym 4 kierunków międzywydziałowych, 2 kierunków międzyuczelnianych, a także 5 kierunków i specjalności w języku angielskim. 

Więcej informacji o ofercie kształcenia, wymaganych dokumentach, harmonogramie rekrutacji oraz odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez kandydatów na studia znajdziesz na stronie pg.edu.pl/rekrutacja

E-katalog

Komitet Honorowy

prof. Tomasz Topoliński

prof. Tomasz Topoliński
Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy
Przewodniczący Komitetu Honorowego

Mikołaj Bogdanowicz

Mikołaj Bogdanowicz
Wojewoda
Kujawsko-Pomorski

Piotr Całbecki

Piotr Całbecki
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Rafał Bruski

Rafał Bruski
Prezydent
Bydgoszczy

Irena Łaguna

Irena Łaguna
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku

Marek Gralik

Marek Gralik
Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty

Komisarz salonu

Anna Wdowińska
tel. 22 628 58 62 wew. 40
tel. 22 621 75 26 wew. 40
a.wdowinska@perspektywy.pl

Patroni medialni