Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Adres:

ul. Gagarina 11
87-100 Toruń

Telefony:
56 611 40 10

umk.pl

kontakt@umk.pl

Opis:

Uniwersytet Mikołaja Kopernika powstał w 1945 r. Uczelnię tworzy 17 wydziałów oraz Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii. Wydziały medyczne ulokowane są w Bydgoszczy, tam także działają dwa szpitale uniwersyteckie.

Dziś na UMK studiuje 22 tys. studentów, w tym coraz więcej z zagranicy, a pracuje tu 4 tysiące osób, z czego połowa to pracownicy naukowi i dydaktyczni.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika jest miejscem badań naukowych prowadzonych na najwyższym poziomie. Jednym z najważniejszych pól badań jest astronomia. Szczególne osiągnięcia naukowcy z Torunia mają w odnajdowaniu pozasłonecznych układów planetarnych – odkryli ich już ponad 20.

Niezwykle silna jest fizyka optyczna i kwantowa, na UMK działa najważniejsze w Polsce laboratorium zajmujące się tymi dziedzinami nauki. Fizycy i lekarze prowadzą wspólne badania nad technikami diagnostyki medycznej, skonstruowali m.in. nowoczesne urządzenie do badania oka (OCT), stosowane dziś w klinikach okulistycznych na całym świecie. Najnowszym polem badań naukowców z UMK jest mózg, a zwłaszcza procesy poznawania i uczenia się.

Toruńska konserwacja zabytków ma długą i znakomitą tradycję, a specjaliści z UMK prowadzili badania i prace konserwatorskie na najważniejszych obiektach świata, m.in. słynnych posągach z Wysp Wielkanocnych.

Wszystko to zapewniło UMK miejsce w czołówce polskich uczelni (5. uniwersytet w rankingu „Perspektyw”), a także w gronie 3% najlepszych szkół wyższych na świecie według QS World University Ranking.

E-katalog

Komitet Honorowy

prof. Tomasz Topoliński

prof. Tomasz Topoliński
Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy
Przewodniczący Komitetu Honorowego

Mikołaj Bogdanowicz

Mikołaj Bogdanowicz
Wojewoda
Kujawsko-Pomorski

Piotr Całbecki

Piotr Całbecki
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Rafał Bruski

Rafał Bruski
Prezydent
Bydgoszczy

Irena Łaguna

Irena Łaguna
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku

Marek Gralik

Marek Gralik
Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty

Komisarz salonu

Anna Wdowińska
tel. 22 628 58 62 wew. 40
tel. 22 621 75 26 wew. 40
a.wdowinska@perspektywy.pl

Patroni medialni