Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie

Adres:

Koszykowa 86
02-008 Warszawa

Telefony:
22 584 45 90

pja.edu.pl

pjatk@pja.edu.pl
rekrutacja@pja.edu.pl

Opis:

PJATK powstała w 1994 roku. Jest najlepszą niepubliczną uczelnią techniczną w Polsce. Prowadzi kształcenie w języku polskim i angielskim na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich, podyplomowych i doktoranckich oraz kursach. W ofercie ma kierunki studiów I i II stopnia na Wydziale Informatyki, Wydziale Sztuki Nowych Mediów, Wydziale Zarządzania Informacją i Wydziale Kultury Japonii. Kandydaci na studia na kierunkach grafika oraz architektura wnętrz mogą zapisać się na kursy przygotowawcze na WSNM. Siedziba uczelni mieści się w centrum Warszawy. Wydziały zamiejscowe uczelni znajdują się w Gdańsku.

PJATK dysponuje nowoczesnymi laboratoriami i pracowniami: multimediów, sieci urządzeń mobilnych, druku 3D, studiem nagrań, studiem realizacji dźwięku, laboratorium fotograficznym, pracownią malarską. Działają w niej koła naukowe, w których studenci poznają tradycyjną sztukę japońską czy tworzą aplikacje mobilne.

 

Akademia ma uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk technicznych w informatyce oraz mechanice, a także doktora sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne. Jako jedyna uczelnia niepubliczna w Polsce PJATK uzyskała uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk technicznych w dziedzinie informatyki.

 

Przy uczelni działa Akademickie Liceum Ogólnokształcące, w którym młodzież uczy się w klasach: informatyczno-matematycznej, kulturoznawczej i plastyczno-informatycznej.

E-katalog

Komitet Honorowy

prof. Tomasz Topoliński

prof. Tomasz Topoliński
Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy
Przewodniczący Komitetu Honorowego

Mikołaj Bogdanowicz

Mikołaj Bogdanowicz
Wojewoda
Kujawsko-Pomorski

Piotr Całbecki

Piotr Całbecki
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Rafał Bruski

Rafał Bruski
Prezydent
Bydgoszczy

Irena Łaguna

Irena Łaguna
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku

Marek Gralik

Marek Gralik
Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty

Komisarz salonu

Anna Wdowińska
tel. 22 628 58 62 wew. 40
tel. 22 621 75 26 wew. 40
a.wdowinska@perspektywy.pl

Patroni medialni