Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Centrum Dydaktyczne
Łódź, ul. Pomorska 251

Kiedy odbędzie się salon?

23-24 września
godz. 8.30 – 15.00
wstęp wolnyŁódzki Salon Maturzystów

Już od rana tłumy młodych ludzi, którzy w przyszłym roku przystąpią do egzaminu maturalnego, oblegają stoiska uczelni, zadając szereg pytań o interesujące ich kierunki studiów. Jednocześnie uczestniczą w spotkaniach organizowanych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, dzięki którym otrzymują porady, jak najlepiej zdać egzamin dojrzałości.

- Salony Maturzystów to miejsce, gdzie matura spotyka się ze studiami. To jest właśnie ten moment, kiedy powinniście pomyśleć o wyborze przyszłych studiów - zwrócił się do uczniów, podczas uroczystej inauguracji Salonu, Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. 

Joanna Milczarek, dyr. Biura Promocji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – gospodarza tegorocznego łódzkiego Salonu,  zachęcała do wyboru jej uczelni: „Cały czas się rozwijamy. Na terenie tego kampusu powstaną nowoczesne laboratoria. A w przyszłym roku, w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym odbędą się Drzwi Otwarte 2020, na które serdecznie zapraszamy.”

Na Inauguracji obecny był także prorektor ds. studenckich Uniwersytetu Łódzkiego, prof. Tomasz Cieślak. - Łódź akademicka jest wielkim ośrodkiem edukacyjnym. Ofertę przygotowujemy zgodnie z Waszymi zainteresowaniami, oferujemy doskonałe merytoryczne wsparcie. Jest jeszcze czas, aby zainteresować się naszym programem „Zdolny uczeń - świetny student” i zgłosić się do niego – powiedział.  Z kolei łódzki kurator oświaty, Grzegorz Wierzchowski życzył maturzystom sukcesów i zachęcał do wyboru łódzkich uczelni.

Justyna Kowalska-Grzegory z Urzędu Miasta Łodzi odczytała list od prezydent Miasta Łodzi, Hanny Zdanowskiej, w którym podziękowała ona m.in. Fundacji Edukacyjnej Perspektywy za organizację Salonu: „Organizatorom gratuluję kolejnej edycji tego niezwykle cennego projektu oraz zaangażowania tak szerokiego grona partnerów, a także młodzieży z Łodzi i regionu. Spotkanie z uczelniami, rozmowa z pracownikami działów rekrutacji czy bezpośredni kontakt ze studentami pozwala maturzystom na upewnienie się w wyborze kierunku, jaki chcieliby studiować.”

Jutro kolejny dzień Salonu, na który serdecznie zapraszamy. W programie m.in. spotkania przygotowujące do matury z polskiego i matematyki oraz jak skutecznie uczyć się i zapamiętywać wiedzę. To również szansa, by dopytać o szczegóły związane z egzaminami.

Fot. Warszawska Szkoła Reklamy

Czytaj więcej...

Komitet Honorowy

prof. Sławomir Wiak

prof.Sławomir Wiak
Rektor Politechniki Łódzkiej
Przewodniczący Komitetu Honorowego

Radzisław Kordek

Radzisław Kordek
Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Zbigniew Rau

Zbigniew Rau
Wojewoda
Łódzki

Grzegorz Schreiber

Grzegorz Schreiber
Marszałek Województwa Łódzkiego

Hanna Zdanowska

Hanna Zdanowska
Prezydent Miasta Łodzi

Danuta Zakrzewska

Danuta Zakrzewska
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi

Grzegorz Wierzchowski

Grzegorz Wierzchowski
Łódzki
Kurator Oświaty

Komisarz salonu

Anna Szkutnik
tel. 22 628 58 62 wew. 34
tel. 22 621 75 26 wew. 34
a.szkutnik@perspektywy.pl

Patroni medialni