Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II Kolegium Jana Pawła II
Lublin, Al. Racławickie 14

Kiedy odbędzie się salon?

26-27 września
godz. 8.30-15.00
wstęp wolnyLubelski Salon Maturzystów

Katolicki Uniwersytet Lubelski był po raz pierwszy gospodarzem Salonu Maturzystów. Uczelnia ze 100-letnią tradycją znakomicie przyjęła maturzystów z całego województwa lubelskiego. Sale wykładowe KUL pełne były młodzieży, która przyszła posłuchać wykładów ekspertów krakowskiego OKE na temat matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. W tym roku zapraszamy również na Katolicki Uniwersytet Lubelski, po wiedzę maturalną w pigułce oraz do zapoznania się z wachlarzem możliwości jakie stwarza akademicki Lublin; są tu dwa znakomite uniwersytety, uczelnie techniczne, uniwersytet przyrodniczy, medyczny i uczelnie niepubliczne. Zapraszamy na KUL.

Tak było w 2018 r.

Maturzyści z Lublina i całego województwa od rana przyjeżdżają na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, gdzie rozpoczął się Lubelski Salon Maturzystów Perspektywy 2018. To już ostatni Salon w tegorocznej kampanii, którą rozpoczęliśmy na początku września.

W tym roku gospodarzem imprezy jest – po raz pierwszy – Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.  Młodzież i nauczycieli przywitali na Salonie: prof. Iwona Niewiadomska, prorektor KUL, Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty i Lech Gawyłow – dyrektor OKE w Krakowie. Wszyscy życzyli maturzystom sukcesu na majowym egzaminie i w rekrutacji na uczelnie. Obecni byli także reprezentanci lubelskich uczelni akademickich. 

Prezentacje OKE w Krakowie i uczelni odbywają się przy pełnej frekwencji. Uwagę zwracają oryginalne stoiska m.in. UMCS, gdzie można pozować do zdjęć z ogromnym orłem w czapce studenckiej. Jutro kolejny dzień Lubelskiego Salonu – w programie m.in. wykład Dariusza Kulmy „Jak zdać maturę z matematyki?”

Fot. WSR

Tak było rok temu

Komisarz salonu

Andrzej Fornal
tel. 22 628 58 62 wew. 19
tel. 22 621 75 26 wew. 19
a.fornal@perspektywy.pl

Patroni medialni