Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II Kolegium Jana Pawła II
Lublin, Al. Racławickie 14

Kiedy odbędzie się salon?

26-27 września
godz. 8.30-15.00
wstęp wolnyLubelski Salon Maturzystów

Katolicki Uniwersytet Lubelski był po raz pierwszy gospodarzem Salonu Maturzystów. Uczelnia ze 100-letnią tradycją znakomicie przyjęła maturzystów z całego województwa lubelskiego. Sale wykładowe KUL pełne były młodzieży, która przyszła posłuchać wykładów ekspertów krakowskiego OKE na temat matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. W tym roku zapraszamy również na Katolicki Uniwersytet Lubelski, po wiedzę maturalną w pigułce oraz do zapoznania się z wachlarzem możliwości jakie stwarza akademicki Lublin; są tu dwa znakomite uniwersytety, uczelnie techniczne, uniwersytet przyrodniczy, medyczny i uczelnie niepubliczne. Zapraszamy na KUL.

Tak było w 2018 r.

Maturzyści z Lublina i całego województwa od rana przyjeżdżają na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, gdzie rozpoczął się Lubelski Salon Maturzystów Perspektywy 2018. To już ostatni Salon w tegorocznej kampanii, którą rozpoczęliśmy na początku września.

W tym roku gospodarzem imprezy jest – po raz pierwszy – Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.  Młodzież i nauczycieli przywitali na Salonie: prof. Iwona Niewiadomska, prorektor KUL, Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty i Lech Gawyłow – dyrektor OKE w Krakowie. Wszyscy życzyli maturzystom sukcesu na majowym egzaminie i w rekrutacji na uczelnie. Obecni byli także reprezentanci lubelskich uczelni akademickich. 

Prezentacje OKE w Krakowie i uczelni odbywają się przy pełnej frekwencji. Uwagę zwracają oryginalne stoiska m.in. UMCS, gdzie można pozować do zdjęć z ogromnym orłem w czapce studenckiej. Jutro kolejny dzień Lubelskiego Salonu – w programie m.in. wykład Dariusza Kulmy „Jak zdać maturę z matematyki?”

Fot. WSR

Tak było rok temu

Komitet Honorowy

prof. Antoni Dębiński

Ks. prof. Antoni Dębiński
Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II
Przewodniczący Komitetu Honorowego

Przemysław Czarnek

Przemysław Czarnek
Wojewoda
Lubelski

Jarosław Stawiarski

Jarosław Stawiarski
Marszałek
Województwa Lubelskiego

Krzysztof Żuk

Krzysztof Żuk
Prezydent
Miasta Lublin

Lech Gawryłow

Lech Gawryłow
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie

Teresa Misiuk

Teresa Misiuk
Lubelski Kurator Oświaty

Komisarz salonu

Andrzej Fornal
tel. 22 628 58 62 wew. 19
tel. 22 621 75 26 wew. 19
a.fornal@perspektywy.pl