Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II Kolegium Jana Pawła II
Lublin, Al. Racławickie 14

Kiedy odbędzie się salon?

26-27 września
godz. 8.30-15.00
wstęp wolnyLubelski Salon Maturzystów

Salon Maturzystów Perspektywy 2019 – największa w Polsce kampania informacyjna pomyślana jako pomoc w ważnych wyborach stojących przed maturzystami 2020 zakończył się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Lubelska uczelnia była szesnastym ośrodkiem akademickim, który gościł maturzystów z całej Lubelszczyzny.

Salon Maturzystów promowany jest hasłem To miejsce, gdzie matura spotyka się ze studiami. I rzeczywiście: kampania Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” to nie tylko prezentacja stoisk wielu polskich i zagranicznych uczelni, ale także wiele wykładów wygłaszanych przez ekspertów OKE na temat maturalnych zawiłości i procedur. Salon zatem to dla osób myślących o zdawaniu matury prawdziwa gratką, bo w jednym miejscu mogą znaleźć mnóstwo niezwykle istotnych dla nich informacji ułatwiających im podjęcie kluczowych dla ich przyszłości decyzji.

Więcej informacji na stronie: www.salonmaturzystow.pl

Fot. Warszawska Szkoła Reklamy

Tak było w 2018 r.

Maturzyści z Lublina i całego województwa od rana przyjeżdżają na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, gdzie rozpoczął się Lubelski Salon Maturzystów Perspektywy 2018. To już ostatni Salon w tegorocznej kampanii, którą rozpoczęliśmy na początku września.

W tym roku gospodarzem imprezy jest – po raz pierwszy – Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.  Młodzież i nauczycieli przywitali na Salonie: prof. Iwona Niewiadomska, prorektor KUL, Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty i Lech Gawyłow – dyrektor OKE w Krakowie. Wszyscy życzyli maturzystom sukcesu na majowym egzaminie i w rekrutacji na uczelnie. Obecni byli także reprezentanci lubelskich uczelni akademickich. 

Prezentacje OKE w Krakowie i uczelni odbywają się przy pełnej frekwencji. Uwagę zwracają oryginalne stoiska m.in. UMCS, gdzie można pozować do zdjęć z ogromnym orłem w czapce studenckiej. Jutro kolejny dzień Lubelskiego Salonu – w programie m.in. wykład Dariusza Kulmy „Jak zdać maturę z matematyki?”

Fot. WSR

Tak było rok temu

Komitet Honorowy

prof. Antoni Dębiński

Ks. prof. Antoni Dębiński
Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II
Przewodniczący Komitetu Honorowego

Przemysław Czarnek

Przemysław Czarnek
Wojewoda
Lubelski

Jarosław Stawiarski

Jarosław Stawiarski
Marszałek
Województwa Lubelskiego

Krzysztof Żuk

Krzysztof Żuk
Prezydent
Miasta Lublin

Lech Gawryłow

Lech Gawryłow
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie

Teresa Misiuk

Teresa Misiuk
Lubelski Kurator Oświaty

Komisarz salonu

Andrzej Fornal
tel. 22 628 58 62 wew. 19
tel. 22 621 75 26 wew. 19
a.fornal@perspektywy.pl