Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Adres:

ul. Warszawska 24
31-155 Kraków

Telefony:
12 628 20 65
12 628 20 66

pk.edu.pl
rekrutacja.pk.edu.pl

promocja@pk.edu.pl

Opis:

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki od ponad 70. lat kształci kadry inżynierskie kraju i pracuje nad poprawą polskiej myśli technologicznej. Mury PK opuściło do tej pory prawie 100 tys. absolwentów – bardzo dobrze przygotowanych do wykonywania zawodu inżynierów i magistrów inżynierów. Wykwalifikowana kadra, orientacja na innowacyjność i współpracę z przemysłem, dostęp do najnowszych technologii i kontakty z uczelniami na całym świecie to znaki rozpoznawcze PK.

Politechnika oferuje możliwość kształcenia na nowoczesnych kierunkach studiów, w tym kierunkach w języku angielskim, a także studia podyplomowe i kursy. Na studentów czekają doskonale wyposażone laboratoria, takie jak unikatowe Laboratorium Badań Technoklimatycznych i Maszyn Roboczych. Wkrótce powstanie też nowe centrum badawcze PK – Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej, które będzie służyć m.in. walce ze smogiem. 

Uczelnia współpracuje z czołowymi firmami polskimi i zagranicznymi. Dzięki temu studenci mogą odbywać płatne staże i praktyki u swoich przyszłych pracodawców, a także otrzymywać od nich stypendia. Raporty Biura Karier wskazują, że zdecydowana większość absolwentów PK nie ma problemu ze znalezieniem pracy. 

Studenci Politechniki mogą rozwijać swoje naukowe zainteresowania w kilkudziesięciu kołach naukowych. Na pasjonatów sportu czekają sekcje w ramach AZS. PK patronuje wielu przedsięwzięciom kulturalnym, wspiera funkcjonowanie sceny teatralnej, chóru i orkiestry, organizuje wystawy.

E-katalog

Szkoły policealne
Warszawska Szkoła Reklamy

Komitet Honorowy

prof. Antoni Dębiński

Ks. prof. Antoni Dębiński
Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II
Przewodniczący Komitetu Honorowego

Przemysław Czarnek

Przemysław Czarnek
Wojewoda
Lubelski

Jarosław Stawiarski

Jarosław Stawiarski
Marszałek
Województwa Lubelskiego

Krzysztof Żuk

Krzysztof Żuk
Prezydent
Miasta Lublin

Lech Gawryłow

Lech Gawryłow
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie

Teresa Misiuk

Teresa Misiuk
Lubelski Kurator Oświaty

Komisarz salonu

Andrzej Fornal
tel. 22 628 58 62 wew. 19
tel. 22 621 75 26 wew. 19
a.fornal@perspektywy.pl