Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe
ul. Dybowskiego 11, Olsztyn

Kiedy odbędzie się salon?

6 września
godz. 9.00 – 15.00
wstęp wolnyOlsztyński Salon Maturzystów 2019 otwarty

Jakie przedmioty zdawać na maturze, aby się dostać na wybrany kierunek - o to najczęściej pytali uczestniczy XIII Olsztyńskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2019, który odbyła się 6 września w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W otwarciu salonu uczestniczył prof. Wojciech Maksymowicz, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. W otwarciu Salonu wzięli udział: rektor UWM prof. Ryszard Górecki, dyrektor OKE w Łomży Jolanta Gołaszewska i prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy Waldemar Siwiński.

- Zachęcam do studiowania w Olsztynie. Tu spędzicie czas pięknie i pożytecznie – przekonywał maturzystów prof. Ryszard Górecki - rektor UWM.

Minister Wojciech Maksymowicz, też zachwalał uczelnię: - To jest uniwersytet wyjątkowy. Daje możliwość wyboru wielu ciekawych kierunków studiów. Matura i wybór studiów to bardzo ważny moment, decydujący często o całym życiu. Na dodatek żyjecie w ciekawym czasie - wdrażania nowej ustawy o szkolnictwie wyższym. Ona prostuje wiele spraw i daje wam większe możliwości uczestniczenia w życiu szkoły. Na studiach jednak nikt was za rękę prowadzić nie będzie. Tu jest więcej dozwolone, ale trzeba samemu decydować I na tym polega dorosłość. Życzę wam dobrych wyborów. Budujcie silną Polskę - zaapelował prof. Maksymowicz.

fot. www.uwm.edu.pl


fot. Warszawska Szkoła Reklamy

 

Olsztyński Salon Maturzystów

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie powstał 1 września 1999 roku z połączenia trzech szkół wyższych: Akademii Rolniczo-Technicznej, Wyższej Szkoły Pedagogicznej oraz Warmińskiego Instytutu Teologicznego, którego historia sięga 450 lat. UWM łączy więc tradycję z nowoczesnością. UWM ponownie gościć będzie maturzystów z województwa warmińsko-mazurskiego, którzy otrzymają pakiet informacji o maturze 2020 i rekrutacji na uczelnie z regionu i nie tylko.

Czytaj więcej...

Komitet Honorowy

prof. Ryszard Górecki

prof. Ryszard Górecki
Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
Przewodniczący Komitetu Honorowego

Artur Chojecki

Artur Chojecki
Wojewoda Warmińsko-Mazurski

Gustaw Marek Brzezin

Gustaw Marek Brzezin
Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Piotr Grzymowicz

Piotr Grzymowicz
Prezydent Olsztyna

Jolanta Gołaszewska

Jolanta Gołaszewska
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży

Krzysztof Marek Nowacki

Krzysztof Marek Nowacki
Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty

Komisarz salonu

Andrzej Wyszyński
tel. 22 628 58 62
tel. 22 621 75 26
a.wyszynski@perspektywy.pl

Patroni medialni