Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe
ul. Dybowskiego 11, Olsztyn

Kiedy odbędzie się salon?

6 września
godz. 9.00 – 15.00
wstęp wolnyOlsztyński Salon Maturzystów

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie powstał 1 września 1999 roku z połączenia trzech szkół wyższych: Akademii Rolniczo-Technicznej, Wyższej Szkoły Pedagogicznej oraz Warmińskiego Instytutu Teologicznego, którego historia sięga 450 lat. UWM łączy więc tradycję z nowoczesnością. UWM ponownie gościć będzie maturzystów z województwa warmińsko-mazurskiego, którzy otrzymają pakiet informacji o maturze 2020 i rekrutacji na uczelnie z regionu i nie tylko.

Tak było w 2018 r.

Już po raz dwunasty odbył się Olsztyński Salon Maturzystów. Uroczystego otwarcia Salonu na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim dokonali m.in.: dr Tomasz Wierzejski – Prodziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Jarosław Marek Słoma – I Zastępca Prezydenta Olsztyna i Krzysztof Marek Nowacki, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie. W swoich przemówieniach zachęcali maturzystów do podejmowania studiów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, którego oferta kształcenia jest bardzo urozmaicona i oferuje młodym ludziom wiele ciekawych kierunków i możliwości rozwoju. Podkreślali, że warto korzystać z możliwości poznawania świata i kształcenia się na zagranicznych uczelniach, ale Uniwersytet w Olsztynie w niczym im nie ustępuje. Zapewniali, że warto postawić na naukę w Olsztynie, aby wspólnie wspierać rozwój stolicy Warmii i Mazur.

Tradycyjnie już wykład inauguracyjny „Wszystko o maturze 2019” poprowadziła Jolanta Gołaszewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży.

Podczas Olsztyńskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2018 uczniowie klas maturalnych z regionu warmińsko-mazurskiego mogli nie tylko zasięgnąć porad w zakresie wyboru szkoły wyższej czy kierunku, ale również przejrzeć ofertę uczelni publicznych i niepublicznych, wydawnictw edukacyjnych oraz szkół policealnych. W ramach Salonu odbyły się spotkania z ekspertami z OKE w Łomży. Maturzyści tłumnie uczestniczyli w wykładach z przedmiotów maturalnych z języka polskiego, języków obcych, matematyki, geografii, historii, WOS czy biologii. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także porady z zakresu wykorzystania narzędzi komunikacji marketingowych podczas egzaminu maturalnego oraz kwestie związane z właściwym wyborem studiów, a tym samym zdobyciem wymarzonej pracy.

Bardzo pomocnym kompendium wiedzy o studiach i egzaminach jest „Informator dla Maturzystów 2019”, który można było otrzymać na stoisku Perspektyw.

Fot. Warszawska Szkoła Reklamy


 

Tak było na Olsztyńskim Salonie Maturzystów w 2017

Fot. WSR

Komitet Honorowy

prof. Ryszard Górecki

prof. Ryszard Górecki
Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
Przewodniczący Komitetu Honorowego

Artur Chojecki

Artur Chojecki
Wojewoda Warmińsko-Mazurski

Gustaw Marek Brzezin

Gustaw Marek Brzezin
Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Piotr Grzymowicz

Piotr Grzymowicz
Prezydent Olsztyna

Jolanta Gołaszewska

Jolanta Gołaszewska
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży

Krzysztof Marek Nowacki

Krzysztof Marek Nowacki
Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty

Komisarz salonu

Andrzej Wyszyński
tel. 22 628 58 62
tel. 22 621 75 26
a.wyszynski@perspektywy.pl

Patroni medialni