Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Adres:

ul. Gagarina 11
87-100 Toruń

Telefony:
56 611 40 10

umk.pl

kontakt@umk.pl

Opis:

Uniwersytet Mikołaja Kopernika powstał w 1945 r. Uczelnię tworzy 17 wydziałów oraz Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii. Wydziały medyczne ulokowane są w Bydgoszczy, tam także działają dwa szpitale uniwersyteckie.

Dziś na UMK studiuje 22 tys. studentów, w tym coraz więcej z zagranicy, a pracuje tu 4 tysiące osób, z czego połowa to pracownicy naukowi i dydaktyczni.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika jest miejscem badań naukowych prowadzonych na najwyższym poziomie. Jednym z najważniejszych pól badań jest astronomia. Szczególne osiągnięcia naukowcy z Torunia mają w odnajdowaniu pozasłonecznych układów planetarnych – odkryli ich już ponad 20.

Niezwykle silna jest fizyka optyczna i kwantowa, na UMK działa najważniejsze w Polsce laboratorium zajmujące się tymi dziedzinami nauki. Fizycy i lekarze prowadzą wspólne badania nad technikami diagnostyki medycznej, skonstruowali m.in. nowoczesne urządzenie do badania oka (OCT), stosowane dziś w klinikach okulistycznych na całym świecie. Najnowszym polem badań naukowców z UMK jest mózg, a zwłaszcza procesy poznawania i uczenia się.

Toruńska konserwacja zabytków ma długą i znakomitą tradycję, a specjaliści z UMK prowadzili badania i prace konserwatorskie na najważniejszych obiektach świata, m.in. słynnych posągach z Wysp Wielkanocnych.

Wszystko to zapewniło UMK miejsce w czołówce polskich uczelni (5. uniwersytet w rankingu „Perspektyw”), a także w gronie 3% najlepszych szkół wyższych na świecie według QS World University Ranking.

E-katalog

Szkoły policealne
Warszawska Szkoła Reklamy

Komitet Honorowy

prof. Ryszard Górecki

prof. Ryszard Górecki
Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
Przewodniczący Komitetu Honorowego

Artur Chojecki

Artur Chojecki
Wojewoda Warmińsko-Mazurski

Gustaw Marek Brzezin

Gustaw Marek Brzezin
Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Piotr Grzymowicz

Piotr Grzymowicz
Prezydent Olsztyna

Jolanta Gołaszewska

Jolanta Gołaszewska
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży

Krzysztof Marek Nowacki

Krzysztof Marek Nowacki
Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty

Komisarz salonu

Andrzej Wyszyński
tel. 22 628 58 62
tel. 22 621 75 26
a.wyszynski@perspektywy.pl

Patroni medialni