Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Gdzie nas znajdziesz?

Politechnika Opolska
Zespół Dydaktyczny "Łącznik"
Opole ul. S. Mikołajczyka 16

Kiedy odbędzie się salon?

13 września
godz. 8.30 – 15.00
wstęp wolnyPolitechnika Opolska gościła w piątek 13 września blisko 2.500 uczniów na Opolskim Salonie Maturzystów. W  aulach i przestrzeniach targowych Salonu była okazja do zebrania cennej wiedzy i porad maturalnych od ekspertów  Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu oraz informacji i podpowiedzi uczelni z Wrocławia, Opola,
Katowic, Nysy na temat oferowanych kierunków studiów i zasad rządzących rekrutacją.
 
Maturzystom z Opolszczyzny towarzyszyli tego dnia Roman Kolek, wicemarszałek województwa, Maciej Wujec, zastępca prezydenta Opola, Piotr Świędrych, dyrektor  wrocławskiej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. 
 
Gospodarz Salonu, prof. Krzysztof Malik, prorektor Politechniki Opolskiej, życzył przyszłorocznym maturzystom sukcesów egzaminacyjnych i odważnych decyzji dotyczących ich wyborów edukacyjnych.
 
- Wybierzcie taki zawód i studia, które sprawią Wam satysfakcję i dadzą poczucie wykonywania w przyszłości zawodowych ról z pasją. I tu, w Opolu, szlagierem Salonu był Informator dla Maturzystów 2020.
 
Obiecujemy, że już wkrótce opublikujemy raport o Waszych preferencjach na podstawie wypełnionej Ankiety Maturzysty.

Tak było w 2019 r.

Politechnikę Opolską po raz kolejny opanowali maturzyści z Opola i województwa opolskiego, biorący udział w Opolskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2018. Podczas inauguracji gości Salonu powitał prof. Krzysztof Malik, prorektor uczelni, który przedstawił zalety studiowania na Politechnice Opolskiej. Słowa powitania do młodzieży skierował także Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola, zachęcając uczniów do studiowania w Opolu i kontynuowania w nim swojej dalszej kariery zawodowej. Władze oświatowe miasta reprezentowała Joanna Wnuk, dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Opolu.

Po przecięciu wstęgi wykład inauguracyjny wygłosił Piotr Świędrych, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu, który mówił o maturze 2019.

Na opolski Salon przyjeżdża młodzież z całego województwa, która uczestniczy zarówno w spotkaniach z ekspertami OKE we Wrocławiu, jak i w prezentacjach uczelni. Długa kolejka chętnych ustawiła się do stoiska Perspektyw po "Informator dla Maturzystów 2019".

fot. S.Dubiel/Politechnika Opolska

Tak było na Opolskim Salonie Maturzystów 2017

fot. S.Dubiel/Politechnika Opolska

Komitet Honorowy

Henryk Nowak

dr. inż. Henryk Nowak
p.o. Rektora Politechniki Opolskiej
Przewodniczący Komitetu Honorowego

Andrzej Buła

Andrzej Buła
Marszałek Województwa Opolskiego

Arkadiusz Wiśniewski

Arkadiusz Wiśniewski
Prezydent
Opola

Piotr Świędrych

Piotr Świędrych
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu

Michał Siek

Michał Siek
Opolski
Kurator Oświaty

Komisarz salonu

Magda Rulska
tel. 22 628 58 62 wew. 13
m.rulska@perspektywy.pl

Patroni medialni