Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile

Adres:

ul. Podchorążych 10
64-920 Piła

Telefony:
67 352 26 00

pwsz.pila.pl

info@pwsz.pila.pl

Opis:

PWSZ w Pile to największa i najnowocześniejsza uczelnia państwowa w północnej Wielkopolsce. Istnieje od 2000 roku, prowadząc studia inżynierskie, licencjackie i magisterskie. Uczelnia kształci specjalistów na praktycznych kierunkach technicznych, ekonomicznych, humanistycznych i medycznych – odpowiadających na dynamiczne przemiany rynku pracy.

Szeroka współpraca PWSZ w Pile z biznesem krajowym i międzynarodowym, zaowocowała studiami dualnymi – innowacyjnym projektem edukacyjnym na kierunkach inżynierskich. Dzięki temu studenci, już w trakcie studiów, odbywają więcej praktyk w konkretnej firmie, a za swoją pracę otrzymują wynagrodzenie. Poznają specyfikę firmy, przy czym po zakończeniu studiów zostają w niej często zatrudnieni na stanowiskach inżynierskich.

Uczelnia uczestniczy w programie wymiany międzynarodowej ERASMUS+, dlatego studenci PWSZ w Pile mają możliwość odbycia nawet 1/3 studiów na zagranicznych uczelniach partnerskich.

Doskonalony, z każdym rokiem, kampus akademicki ma dziś imponujący kształt – na jego terenie znajduje się: nowoczesne Centrum Symulacji Medycznych, Centrum Fizjoterapii z jedyną w regionie kriokomorą, hala sportowa z siłownią, sauną i salami fitness, kompleks boisk zewnętrznych, sala wykładowo-widowiskowa Auditorium Maximum. Uczelnia posiada również własny akademik.

E-katalog

Komitet Honorowy

prof. Tomasz Łodygowski

prof. Tomasz Łodygowski
Rektor Politechniki Poznańskiej
Przewodniczący Komitetu Honorowego

Zbigniew Hoffmann

Zbigniew Hoffmann
Wojewoda
Wielkopolski

Marek Woźniak

Marek Woźniak
Marszałek Województwa Wielkopolskiego

Jacek Jaśkowiak

Jacek Jaśkowiak
Prezydent
Miasta Poznania

Marcjanna Klessa

Marcjanna Klessa
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu

Elżbieta Leszczyńska

Elżbieta Leszczyńska

Wielkopolski Kurator Oświaty

Komisarz salonu

Andrzej Fornal
22 628 58 62, wewn. 19
a.fornal@perspektywy.pl