Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Miasto Poznań

Opis:

Witaj w Poznaniu, dynamicznym akademickim mieście, w którym studiuje blisko 110 tysięcy studentów. Co piąta osoba, którą spotkasz na ulicy, to student! I każdy z nich ma do opowiedzenia swoją wyjątkową historię. Ok. 80 proc. studiujących to przyjezdni, którzy świadomie wybrali Poznań jako najlepszy ośrodek nauki i akademickiego życia. W Poznaniu kształci się prawie 6 tys. studentów zagranicznych z niemal 100 krajów świata. W tak zróżnicowanym kulturowo towarzystwie nie może być mowy o nudzie!

Poznań oferuje najwyższy poziom kształcenia. Poznańskie uczelnie należą do najlepszych w kraju. Posiadamy nowoczesne centra dydaktyczne i kampusy studenckie. Studenci mają do wyboru 230 kierunków studiów, bogate programy wymiany zagranicznej oraz programy usprawniające wejście absolwentów na rynek pracy.

Nasze miasto zachęca wieloma ciekawymi możliwościami rozwoju. Działa tu ponad 110 tys. firm oferujących pracę, a poziom bezrobocia jest najniższy w kraju. Poznań to miejsce otwarte na biznes, w którym z powodzeniem udaje się realizować śmiałe pomysły i wielkie idee.

W mieście realizowanych jest wiele przedsięwzięć kulturalnych z udziałem artystów z całego świata: festiwali, koncertów, konkursów i warsztatów. W Poznaniu każdego roku odbywa się także wiele prestiżowych imprez sportowych.

Do Poznania dotrzesz łatwo! Duża liczba bezpośrednich połączeń międzymiastowych i międzynarodowych często decyduje o wybraniu Poznania jako miejsca edukacji i życia.

E-katalog

Komitet Honorowy

prof. Tomasz Łodygowski

prof. Tomasz Łodygowski
Rektor Politechniki Poznańskiej
Przewodniczący Komitetu Honorowego

Zbigniew Hoffmann

Zbigniew Hoffmann
Wojewoda
Wielkopolski

Marek Woźniak

Marek Woźniak
Marszałek Województwa Wielkopolskiego

Jacek Jaśkowiak

Jacek Jaśkowiak
Prezydent
Miasta Poznania

Marcjanna Klessa

Marcjanna Klessa
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu

Elżbieta Leszczyńska

Elżbieta Leszczyńska

Wielkopolski Kurator Oświaty

Komisarz salonu

Andrzej Fornal
22 628 58 62, wewn. 19
a.fornal@perspektywy.pl