Tu zaplanujesz swoją przyszłość - Salon Maturzystów Perspektywy 2016

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Adres:

ul. Warszawska 24
31-155 Kraków

Telefony:
12 628 20 65
12 628 20 66

pk.edu.pl
rekrutacja.pk.edu.pl

promocja@pk.edu.pl

Opis:

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki od ponad 70. lat kształci kadry inżynierskie kraju i pracuje nad poprawą polskiej myśli technologicznej. Mury PK opuściło do tej pory prawie 100 tys. absolwentów – bardzo dobrze przygotowanych do wykonywania zawodu inżynierów i magistrów inżynierów. Wykwalifikowana kadra, orientacja na innowacyjność i współpracę z przemysłem, dostęp do najnowszych technologii i kontakty z uczelniami na całym świecie to znaki rozpoznawcze PK.

Politechnika oferuje możliwość kształcenia na nowoczesnych kierunkach studiów, w tym kierunkach w języku angielskim, a także studia podyplomowe i kursy. Na studentów czekają doskonale wyposażone laboratoria, takie jak unikatowe Laboratorium Badań Technoklimatycznych i Maszyn Roboczych. Wkrótce powstanie też nowe centrum badawcze PK – Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej, które będzie służyć m.in. walce ze smogiem. 

Uczelnia współpracuje z czołowymi firmami polskimi i zagranicznymi. Dzięki temu studenci mogą odbywać płatne staże i praktyki u swoich przyszłych pracodawców, a także otrzymywać od nich stypendia. Raporty Biura Karier wskazują, że zdecydowana większość absolwentów PK nie ma problemu ze znalezieniem pracy. 

Studenci Politechniki mogą rozwijać swoje naukowe zainteresowania w kilkudziesięciu kołach naukowych. Na pasjonatów sportu czekają sekcje w ramach AZS. PK patronuje wielu przedsięwzięciom kulturalnym, wspiera funkcjonowanie sceny teatralnej, chóru i orkiestry, organizuje wystawy.

E-katalog

Komitet Honorowy

prof. Sylwester Czopek

prof. Sylwester Czopek
Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego
Przewodniczący Komitetu Honorowego

Ewa Leniart

Ewa Leniart
Wojewoda
Podkarpacki

Władysław Ortyl

Władysław Ortyl
Marszałek Województwa Podkarpackiego

Tadeusz Ferenc

Tadeusz Ferenc
Prezydent
Rzeszowa

Lech Gawryłow

Lech Gawryłow
Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie

Małgorzata Rauch

Małgorzata Rauch
Podkarpacki
Kurator Oświaty

Komisarz salonu

Edyta Tarnowska
tel. 22 628 58 62 wew. 29
tel. 22 621 75 26 wew. 29
e.tarnowska@perspektywy.pl

Patroni medialni